şükela:  tümü | bugün soru sor
 • soruya soru ile cevap verme saçmalığı olsa gerek. kaç yaşındasın diye soruyorsun ve sence diye karşı bir soru ile cevap veriyorsa. arada samimiyet yoksa o diyalog orada sonlandırılmalı. kaç yaşında gösterdiğinin ne önemi var, biyolojik yaşın neyse o'dur. kaç yaşında gösterirsen göster vakti geldiğinde ölümden ve hastalıktan kaçamayacağına göre, bu kadar anlamsız bir soru olabilir mi?

  edit : arada samimiyet varsa bir nebze anlaşılabilir bu soru. hoş görülebilir. ancak samimiyet yoksa itici olabiliyor. hastaya ''kaç yaşındasınız'' diye soruyorum bana ''sence'' diye cevap veriyor. kapıyı göstermek zorunda kalıyorum. saygısızlık ile samimiyeti birbirinden ayırmak gerek.
 • sorulan soruya soruyla cevap vermektir. sorulan sorunun saçmalığından kaynaklı soruyla cevap vermiş de olabilir. kaç yaşında gösterdiğinin bir önemi yoksa insan neden kaç yaşında olduğunu sorma gereği duyar? bu soruyu soranla sence diye soranın ne farkı vardır? babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?
 • akla gelen ilk absürt sayıyla cevap verilesi durum. bana böyle diyen 25 yaşındaki hatuna "67" demiştim, "ya ben hiç anlamıyorum, umarım 67 değilsindir gerçekten de" diye devam ettirmiştim. ha sonra güzel oldu, olaylar gelişti, orası ayrı.
 • gördüğüm en rahatsız edici, basmakalıp, klişe tavırlardandır. bunu yapmaktan utanırım, başkası yaptığında da onun yerine utanırım. tıpkı birisi bir kelimeyi yanlış telaffuz etmiş ve düzeltme şansım yokmuş gibi utanırım.
 • normal tanışma aşamasında gayet normal durum.
  mülakatta yapılırsa saçma olabilir.
  düşünsenize mülakattasın, '' kaç yaşındasınız?'' sorusuna hemen ''sence?'' diyorsun.
  sonra hababam sınıfındaki şu duruma düşebilirsiniz.
 • bir kiza ayrilmadan once sormayin. bidaha bulusmuyor
  (bkz: aci deneyim)