şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir zardanadam şarkısı.

*

ne sevda sığar içime,
    ne sevinç, ne hüzün.
    bir başka olurum,
    yağmur yağınca.

kaçacağım bir gün buralardan,
    gözlerimi kapatıp, gökkuşağı düşleyerek…
    al beni rüzgar götür uzaklara, götür sonsuza…

ne umut kaldı içimde,
    ne gözümde gözyaşı.
    nasıl aşsam,
    yüreğimdeki uçurumları.
  • bir yerlere 'kaçırtma' potansiyeli oldukça yüksek zardanadam şarkısı.

kaçacağım .
  • kalbim yokta yer alip, bunyelerde hepsi hepsi hayat nasil olsa etkisi yaratacak bir sarki varsa o da budur.
    sozleri ve muzigi erbatur cavusogluna ait bu sarki icin eline saglik zardanadam diyor, mumkunse uzak durulmasini tavsiye ediyor ve kaciyorum.
  • bir gün çok uzaklara kaçmak isteseydim benimle gelir miydin? sorusunun cevabının evet olmasını dilediğim insanın şarkısı.. soru da cevap da çok uzaklarda kalsa da.. "ne sevda sığar içime,ne sevinç, ne hüzün"

şöyle bişeyler var belki alakalıdır:
  • ibret-ül versiteisimli kısa film'in sonunda çalan, duygusal bir zardanadam şarkısı.
  • kaçma isteği uyandıran şarkı. özellikle, hepsi hepsi hayat nasıl olsa'dan sonra dinlenirse bünyede kalıcı hasarlar bırakabilir...
  • yağmurun bünyeye adeta enjekte ettiği hüznü pek güzel tarifleyen zardan adam şarkısı. tüm tariflenemeyen hislerin, "anlatamıyorum artık" cümlesinde barınmaktan vazgeçip, sadece yağmura sığındığı, sözcük formuna girmekten özenle imtina ettiği, dile getirilmediği halde yitip gitmeden sonsuzlukta varolduğu bir yerde verilen, dört dakikadan biraz daha uzun bir mola aslında.
  • dinlerken, -gözlerimi kapatıp, gökkuşağı düşleyerek- kısmında söylenilenleri yapmanın, şarkıyı daha bi güzel yaptığını düşündüğüm güzel parça.
  • çoğu zaman dinleyecek cesareti gösteremediğim şükela şarkı.
  • bir şarkı işte doğru yazılmış sözleri
    her sıkıştığında kafam 2 taşın arasına;

kaçacağım bir gün buralardan,
    gözlerimi kapatıp, gökkuşağı düşleyerek…
    al beni rüzgar götür uzaklara, götür sonsuza…

diye bağıra bağıra