• kaşınıza gözünüze dikkat edin, çok fena sallıyorum; bir çay markasıdır.
  • senaryosu a history of violence dan arak. tebrikler.
  • " beni ülkene çağır
    kaçak bir yolcu değilim zamanla anlaşılır" *
  • ebru gündeş'in kapağında felaket çıkması yanında birbirinin devamı şarkı isimleri sunan albümü. bir seçki:

-hayatta başarılar diliyorum
    -seni unuturum
    -dertler benim olsun
    -mutluluklar diliyorum
    -saygılarımla,
    - iyi şanslar
    - gidiyorum
  • suç onun değildi, iyiydi niyeti evet. işin buralara geleceğini düşünmemişti yola çıkarken. çıktığı yol da bu değildi aslında ama bir yerde şaşmıştı, belki bir kavşakta yanlış yönü seçmişti. şimdi başladığı noktaya dönemez, gitmek istediği yeri bulamazdı, üstelik etraf tekin değil ve mutsuzluk ve bin türlü tehditler ve ithamlar dört bir yanda kol geziyorken yapılacak tek şey kalmış. bunca yaşanan, bunca anı, bunca kahkaha ve gözyaşı, tanışılan insanlar, dostlar, akrabalar, çoluk-çocuklar, binbir emekle bir araya getirilen küçük mutluluklar, buzdolabındaki geçen yazdan kalma dondurulmuş bezelyeler, eşi ile çektirdiği o fotoğraflar, kızının ilk elbisesi, oğlunun mezuniyet resmi, annesinden kalma kitaplar, babasının uzak bir ülkeden yazdığı mektuplar, bir küçük bavula sığamayan o koca hayatı bir kenara bırakıp kaçmanın zamanı gelmişti şimdi. kaçak olmak yaşadıklarını inkar etmek ve önce kendi sonra başkalarının hafızasından silmek demekti. yoldan çıkıp patikaya doğru gitmek ve yalnız kalıp görünmez olmak demekti. kendi olmaktan vazgeçmek ve kendi dışındakilere de acı vermeyi göze alarak gitmek demekti.
    uzun bir hayattan sonra kaçak olmak hiçbir şeyin bedeli olamayacak kadar büyük, ama bir kaç kişi dışında kimsenin farketmeyeceği kadar küçük bir değerdi...
    hiçbir şey buna değmezdi...
  • normalde izlemem de bir sahnesine denk geldim. kötü adam çocuğun birini kaçırmış, çocuk bir şekilde adamın elinden kaçıyor ve arabanın biri çocuğun önünde duruyor, adam çocuğu alıp gazlayacağına arabadan inip çocukla muhabbete dalıyor, kötü adam da bunlara yetişiyor. ben de, sizin yazacağınız senaryonun...diye küfürü basıyorum.
  • athena grubunun parçası olanı çok güzel olan.

--- spoiler ---

yokuşlar yüksek, cevaplar kısa
    yükleniyor bütün alem sana
    gel yanıma
    yüzüme bakamıyorsun, bakıyor musun?
    gözlerin kimi arıyor?
    yoksa sevgilin mi var?
    --- spoiler ---

hiç beklenmedik bi anda aşık olunca dinlenesi bi parça yapmış athena. hikaye kötü biterse diye son dizenin son cümlesi üzülen suratla da tamamlanabilir, bunu da düşünmüşler.
  • orhan kemal'in hanimin ciftligi uclemesinin son kitabi
  • testen yazilmisida ayni olan kelime
  • hakkındaki kovuşturmanın sonuçsuz kalmasını sağlamak amacıyla yurt içinde saklanan veya yabancı ülkede bulunan ve bu nedenle mahkeme tarafından kendisine ulaşılamayan kişidir.*
hesabın var mı? giriş yap