şükela:  tümü | bugün
 • https://m.timeturk.com/…esi-aciklamasi/haber-278150

  link isteyen okusun.

  batman'da 350 aboneli bekirhan beldesi sakinlerinin isteği.

  dicle elektrik dağıtım şirketi kaçak kullanımı azaltmak amacıyla çalışma başlattı ve çalışma kapsamında sayaçların konutların dışına alınmasını istedi. uygulamaya karşı çıkan belde sakinleri görevlileri engelledi ve hakarete uğrayıp tehdit edilen görevliler beldeyi terketti.

  elektrik şirketi bu olaylar üzerine jandarmaya başvurdu ve güvenliğin sağlanmasını istedi. bu arada belde sakinlerini temsil eden muhtarlar ve elektrik şirketi yetkilileri bir araya geldiler ve anlaşmaya çalıştılar ama muhtarlar elektrik parasını ödememekte ısrar ettiler. elektrik şirketi yetkililerin buna karşı çıkması üzerine muhtarlar bedelini ödedikleri elektriği kullanmayacaklarını söylediler ve elektriğin tamamen kesilmesini istediler.

  velhasili..
  yüzsüzlükte depar atlamak(atmak) böyle bir şey. o %10'luk kesim okul, cami vs'dir büyük ihtimalle ama yine de haricinde dürüst vatandaşlar da varsa, onları da mağdur etmek nasıl bir kafadır yani.
 • kes gitsin amk. biz ödemesek haciz yollarsınız peşimizden kimseye saldırmıyoruz diye.
 • suc bu kekolarda degil, isini dogru duzgun yapamayan devlettedir. ankara'nin gobeginde trafoya giren kediler doğuda götlerine kaciyor.
 • 2002 de kiraladığım evin sayacıyla (bkz: röntgen filmi)oynanmıştı.daha yeni evliyim. haberimiz yok 30 40 neyse ödüyoruz. yılbaşı akşamı hatunla alışveriş yaptık, eve geldik. kesilmiş, bir baktık sayaç yok. neyse, ispat falan edemedik 80 gün hapis (ertelendi),geriye dönük ödeme 2000 tl. civarı girdi. yani batıda efe olanlar, doğuda kuzu amk. gücünüz dürüst adama yetiyor.
 • elektrik kesilince mühür kırıp kanca atıp bir şekilde kaçağa devam etmeyeceklermiş gibi trip atanların tepkisi.
 • bizim ota b.ka ödediğimiz vergiler bazılarına kaçak elektrik kullanım hakkı olarak geri dönüyorsa demek..
  adamlar kendilerini bilmiş bileli kaçak yakıyormuş.. kaçak yoksa biz de yokuz diyebilecek kadar da cesur..
  vay be..
  o faturalarımıza yansıyan kaçak kullanım bedeli var hani, sizler kaçak kullanırken bizim resmi olarak ödediğimiz tutar; heh işte o tutar da size haram olsun..
 • adamlar elektrigi bir ihtiyac olarak degil de hobi olarak goruyor belli ki. yalniz güzel kardeşim depar atlamak nedir? hic mi halisahada top oynamadın? durup dururken haberin onune geciyorsun.
 • arsızlık, pişkinlik, ha birde göte güvenme bu olsa gerek.
  ama iş eşek sikmeye gelse başka.
 • ülkenin doğusu için hepimizden alınan kayıp kaçak bedelini de bundan böyle bu arkadaşlara verelim. belli ki devleti sömürdükleri yetmemiş. zaten devlet devlet olsaydı bunca yıldır hiçbir şey üretmeden devletin tüm imkanlarını vampir gibi sömüren bu kesime karşı toleranslı davranmaz adaletin gereğini yapardı.

  şimdi gidip sorsak din, iman, kul hakkı falan diye üfüren bu zevat tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemeyi kendine hak görüyor. yiyin daha da yiyin. iyice semirin. hayreti mucip.