şükela:  tümü | bugün
 • https://m.timeturk.com/…esi-aciklamasi/haber-278150

  link isteyen okusun.

  batman'da 350 aboneli bekirhan beldesi sakinlerinin isteği.

  dicle elektrik dağıtım şirketi kaçak kullanımı azaltmak amacıyla çalışma başlattı ve çalışma kapsamında sayaçların konutların dışına alınmasını istedi. uygulamaya karşı çıkan belde sakinleri görevlileri engelledi ve hakarete uğrayıp tehdit edilen görevliler beldeyi terketti.

  elektrik şirketi bu olaylar üzerine jandarmaya başvurdu ve güvenliğin sağlanmasını istedi. bu arada belde sakinlerini temsil eden muhtarlar ve elektrik şirketi yetkilileri bir araya geldiler ve anlaşmaya çalıştılar ama muhtarlar elektrik parasını ödememekte ısrar ettiler. elektrik şirketi yetkililerin buna karşı çıkması üzerine muhtarlar bedelini ödedikleri elektriği kullanmayacaklarını söylediler ve elektriğin tamamen kesilmesini istediler.

  velhasili..
  yüzsüzlükte depar atlamak(atmak) böyle bir şey. o %10'luk kesim okul, cami vs'dir büyük ihtimalle ama yine de haricinde dürüst vatandaşlar da varsa, onları da mağdur etmek nasıl bir kafadır yani.
 • ödemiyorlarsa kesersin olur biter.

  kes gitsin.

  dikkat küfür içerir 18+ https://youtu.be/z8vnn4ngdvs?t=20s
 • kes gitsin amk. biz ödemesek haciz yollarsınız peşimizden kimseye saldırmıyoruz diye.
 • suc bu kekolarda degil, isini dogru duzgun yapamayan devlettedir. ankara'nin gobeginde trafoya giren kediler doğuda götlerine kaciyor.
 • 2002 de kiraladığım evin sayacıyla (bkz: röntgen filmi)oynanmıştı.daha yeni evliyim. haberimiz yok 30 40 neyse ödüyoruz. yılbaşı akşamı hatunla alışveriş yaptık, eve geldik. kesilmiş, bir baktık sayaç yok. neyse, ispat falan edemedik 80 gün hapis (ertelendi),geriye dönük ödeme 2000 tl. civarı girdi. yani batıda efe olanlar, doğuda kuzu amk. gücünüz dürüst adama yetiyor.
 • elektrik kesilince mühür kırıp kanca atıp bir şekilde kaçağa devam etmeyeceklermiş gibi trip atanların tepkisi.
 • adamlar elektrigi bir ihtiyac olarak degil de hobi olarak goruyor belli ki. yalniz güzel kardeşim depar atlamak nedir? hic mi halisahada top oynamadın? durup dururken haberin onune geciyorsun.
 • arsızlık, pişkinlik, ha birde göte güvenme bu olsa gerek.
  ama iş eşek sikmeye gelse başka.
 • diyarbakırda memur bir arkadaşım kaçak kullanmamak için direndi. mahallede tek fatura ödeyen oydu. 600-650tl fatura geliyordu her ay. en son isyan etti kaçağa geçti. 60-70 gelmeye başladı. orada fatura ödeyen 3-5 kişiye de yüksek fatura kesip kaçağa yönelttikleri doğru. adamakıllı birisi olsa skerim elektrik size komple yok deyip oraya giden elektrik direklerine kadar söker sik gibi bırakır onları. ben olsam yapardım. etraflarına da askerle çevir. çıkanı vurun aq köyünden kaçamasınlar yaşasınlar elektriksiz görsünler ebelerininkini derdim. bak bakim adam oluyorlar mı olmuyorlar mı. senin benim suçum ne amk. demek ki ödemicez elektriği komple kes desek biz de fatura vermicez. 350 kürt devlete mi kafa tutuyor. yuh olsun