şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kacak elektrigi kendilerine hak gorenlere yaziklar olsun.

  dicle elektrik dağıtım bölgesinde en çok saldırı da şırnak’ın cizre ilçesinde gerçekleşiyor. cizre’de asop saldırılarının ilki 28 kasım 2017’de gerçekleşti. bu saldırıda 2 adet pano parçalandı. saldırganlar yakalanamayınca aralık ayında 54 pano daha saldırı sonucu parçalanarak kullanılamaz hale geldi.

  bir kişi bile yakalanmadi

  bunun üzerine dicle elektrik dağıtım genel müdürü murat karagüzel, şırnak valisi mehmet aktaş ile görüşerek saldırganların yakalanması ve gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

  ancak yine saldırganlar yakalanamadı ve ocak ayında 3 adet pano bu kez kundaklanarak, yakılmak suretiyle saldırıya uğradı. son olarak şubat ayında 4 pano üzerlerine benzin dökülerek yakıldı.

  kaynak : http://www.ensonhaber.com/…nolar-tahrip-edildi.html
 • böyle işin içine sıçayım.

  beynim ve vücudum sikiliyor akşama kadar çalışıyorum. maaşımın %15 daha sonra %20'si gelir vergisi olarak kesiliyor. elektrik faturamı unutup geciktireyim gelip hemen kesiyorlar ve bana hırsız gözüyle bakıyorlar.

  bu amına soktuğum teröristleri asker kardeşlerimi şehit etmekle kalmıyor devletin elektrik panolarını yakıp yıkıyor, elektriğini sikiyor ve bir de yanlarına kar kalıyor.

  napayım ben şimdi?

  allah afrin'deki kardeşlerime güç, kudret versin. onları kollasın.

  bir orospu çocuğunu da benim için gebertin.
 • o bölgede daha ev yapılmadan kaçak elektrik hattı çekilip ev ondan sonra yapılır. kaçak elektrik kullanmayan yok denecek kadar azdır. orada yaşayan türkler bile belli bir miktar elektrik kullandıktan sonra, kaçak elektriğe geçiyor. adamların her odasında klima ya da ufo var. bunlar ilçede gözümle gördüğüm şeyler.
  bu koduğumun asalakları böyle yaşamaya alışmış.
 • panolarin hasar gordugu an elektriklerin kesilmesi gerekiyordu bence.
 • kaçak kullanılan elektrikle birlikte, bu tahrip edilen panoların parasını da biz ödüyoruz. allah belanızı versin dağ ayıları!
 • içeriğe bakmadan nerede olabileceğini hepimiz tahmin edebildik galiba, malum bölgenin malum insanları

  bir de istanbulun orta yerinde bakım nedeniyle bir gün elektriksiz kalıyoruz bu taraflarda hiç bakım falan yok mu, elektriksiz kalmıyorlar hiç herhalde

  edit: düşündüm de sürekli yaktıklarından aletleri sıfır kullanıyorlar, bakıma da gerek olmuyordur.
 • dinsizin hakkından imansız gelir şeklinde ki muazzam fikre uygun bir çözüm ile aşılabilecek sorun. zamanında fransız'ların kaçak tütünle mücadele için jandarma teşkilatını kurması örnek alınabilir. elektrik şirketleri, yerel halktan ekipler oluşturarak, kaçak kontrol ve engelleme görevini onlara devrederler. bir diğer deyişle iti ite kırdırabilirler.

  gene mi olmuyor kes elektriği tamamen, düzgün ödeyen bölgelere kontrollü ver. 2 aya kalmaz nasıl birbirlerini şikayet edip, fatura ödemeye başlıyorlar izle. yakala pano kıranları varsa al toprağını, evini, malını gene o bölgeden birine sat. birbirlerini kırsınlar barbarlar.
 • sorunun çözülmesi bir cumhurbaşkanı beyanına bakar. tüm kurumlar onun ağzına bakıyor.

  bu ülkede bir beyan üzerine 2 gecede ülkedeki tüm ortaöğretim ve üniversite sınav sistemi değişti. bununla mı baş edemeyecekler. ama işte allah kahretsin böyle oy avcılığını.
 • kesin cozum elektrigi keseceksin sonra bak bakalim birdaha zarar veriyorlar mi