şükela:  tümü | bugün
  • fabrikalara gizlice sızıp, kimselere çaktırmadan, patrona görünmeden çalışan kişiler. delidir bunlar. *
  • turk insaat firmalari tarafindan bir cok vatandasimizin yurtdisinda maruz birakildigi statu. turist vizesiyle gonderildikleri ulkede calisan iscilerimiz turlu yalan ve oyalamalarla hala bu sifatta islerini devam ettirmekte ve calisma izni hayalleri kurmaktadirlar.
  • giyimkent' te bolca bulunan işçi grubu. gerçi mahalle aralarındaki işyerlerinde de var, taksim meydanındaki godoman otelinin yanıbaşında bulunan turizm şirketlerinde de var. çalışan için zaten iki ucu boklu değnek. adama rahat battığı için çıkıp gelmemiştir kaçak çalışmaya. yokluk vardır, savaş vardır, illa ki ülkesini yaşanmaz kılan nedenler vardır ki tak etmiştir canına. sınır dışı edilse ayrı bir zulüm, perişanlık. çalışmaya devam etse sömürü üstüne sömürü. devlet tabiki görmezden geliyor, işine öyle geliyor. eminim sıkı bir denetimle giyimkent' teki işyerlerini gezseler kaçak işçi çalıştırmayana türkiye cumhuriyeti devlet üstün hizmet madalyası verirler.
  • her birinin hayat hikayesi film konusu olacak talihsiz insanlardır. ülkelerinden çok uzaklara daha insani şartlarda yaşamak için giden bu insanlar gittikleri ülkede ucuz iş gücü olarak güvencesiz işlerde çalışırlar. müslüman patronları da haklarına girmekten hiç utanmaz.
    namazı kaçırmaz ama her türlü vergiyi, hakkı kaçırırlar. bunların islam anlayışı ekonomik hayatlarına dokunmaz.