şükela:  tümü | bugün
 • kaçış ile aynı anlama gelebilen sözcük.
  (bkz: kaçmak)*
 • (bkz: kacmaaa) olacaktir, dogrudur, tasindik.
 • bu şarkının "emrah feat puff daddy.mp3" adıyla dolaşan bir versiyonu vardır ki orjinalinden daha güzeldir. kazaa'dan tesadüfen bulmuştum, sanıyorum gitgide yayılıyor.
 • itü işletme fakültesi'nin bülteni. itü imk tarafından iki haftada bir çıkartılmasına çalışılır. (bkz: fanzin)

  bir rivayete göre adı fakültenin yeriyle aynı adı taşıyan maçka dergisinin harflerinden yeni bir kelime türetilmesiyle bulunmuş. (bkz: anagram)

  isminin hakkını verip, okuyucusuna küçük bir kaçamak sunmayı hedefler:

  "biz nasıl kaçılacağını öğretiyoruz,
  siz de kaçın demiyoruz!"

  --- spoiler ---

  zor bir haftadan geçiyorsunuz, üstelik de haftanın en yoğun günündesiniz! ansızın sıranızın altından pembe, yeşil, sarı, mavi ya da beyaz birkaç sayfa çıkıveriyor! ufacık tefecik içi dolu fıçıcık cinslerinden hem de. sabah derse ne kadar geç gelmiş olsanız da belki girmeseniz de veya okulunuz öğlen bile başlasa her daim uykulu olmak eğiliminde olan gözlerimizi zaman zaman güldürerek birazcık daha açmak, zaman zaman masallarla daha da mayıştırmak, bazen ise sizin düşüncelerinize tercüman olmak için doğdu kaçma. işletme fakültesi fotokopi odası’nın kapısında bir de evi var: kaçma kutusu!

  işletme mühendisliği kulübü’nün bülteni olarak çıkmakta olan kaçma, eğlenceli içeriğiyle 2 haftada bir okuyucularıyla buluşuyor. yalnız kaçma’nın bir tek kötü huyu var. kimseye acıması yok, diline düştünüz mü yandınız. bunlara rağmen kendini sevdiriyor ve tanıdığı herkese kucak açıyor.

  --- spoiler ---
 • "hangi yollara başvurabilirim? susmaya mı? susma kavga isteğini ancak körükler; öyleyse tartıştırmak, yumuşatmak için yanıt vermek zorundayım. uslamlamaya mı? hiç kimse ötekine söyleyecek söz bırakmayacak kadar arı bir özden yapılmamıştır. kavganın kendisini çözümlemeye mi? kavgadan üst kavgaya geçmek yeni bir kavga başlatmaktan başka bir şey değildir. kaçmaya mı? önceden gerçekleşmiş bir dağılmanın göstergesidir bu: çift şimdiden dağılmıştır: aşk gibi, ağız kavgası da her zaman karşılıklıdır." roland barthes - fragments d'un discours amoureux

  "hatalı bir biçimde şimdiki zaman diye adlandırılan şey, şimdiki zamanın kendisine mevcut olduğu varlıktır. şimdiki zamanı an formunda kavramak mümkün değildir; çünkü o takdirde an, şimdinin olduğu an olurdu. oysa şimdiki zaman yoktur, kendini kaçma* formu altında şimdileştirir." jean-paul sartre - l'etre et le neant

  (bkz: bok yemek/@ibisile)