şükela:  tümü | bugün
 • sinirlendiğinde çantasında sakladığı taraf gazetesini sağa sola fırlatma yetisi vardır. bir oturuşta 3 simit poğaça yeme gibi de iftihar edilecek bir yanı vardır.

  dokuzuncu nesil küftehor yazar.

  ukteydim doldum.
 • e plus base sayesinde daha bir kisa sürede tanidigim, tanimaktan, düsük cenesinden ve 15 dakkaya kreuzberg, suit up! demek icin arayabilmekten bolca zevk aldigim yazar kisisi. yaptiklariyla ve yapacaklariyla, yazacaklariyla her türlü dikkat ceken vahsi cazibe, iyi ki gelmis.
 • kottbusser tor muhitinin de facto muhtarıdır kendisi. ayrıyetten senelerdir gözüm gibi bakıp koruduğum metalci kimliğimi bir dokunuşla yerle bir edebilen yegane insandır. ne de olsa bugünlerde buralarda metalci, punkçı, goth, clubber, efendime söyleyeyim alevi, kürt, boşnak, ermeni, türkmen falan iş yapmıyor. hepimiz göçmeniz. zaten "berlin'de neyin önüne immigrant sözcüğünü koysan iş yapar", değil mi?
  ayrıca sms'ler pencereden uçup gitmekte iken 10 kontore onları geri getirebilir kendisi. valla yapar.
  ha bir de çok süper kahve pişiriyormuş. ama söylentilere göre fincanı yokmuş. olsun, onu da biz getiririz.
  zaten "yolu berlin'den geçen her türk'le bir gün bir yerde... " neyse...
 • her sabah potsdamer platz'daki yirmibeş katlı plazanın ondördüncü katında bulunan rezidansının balkonundan berlin semalarına doğru düşünceli düşünceli sigarasını tüttürerek ve ardından kahvesinden bir yudum alarak başlıyor bu adam güne. söylentilere göre kreuzberg'in enteresan gece klüplerinde bitmek bilmeyen enerjisiyle göze çarpmaya devam etmekteymiş.
 • hemşodur kendisi. gitti alamanyalara senelerce haber alamadım ben bundan. ve evet öyle bi çene vardır ki bu zat-ı şahanede açıldımı evelallah mitralyöz gibi saydırmaya başlar. bi sus motorun soğusun da denmez zira kendi motordur bunun*
 • gelmiş geçmiş en süper langırt badisi olmuştur ve hep öyle kalacaktır.
 • hala anında pişman olduğum bir harekette bulunduğumda ta almanyalara telefon açıp bu adama "ben bi bok yedim" diyesim geliyor, kendimi zor tutuyorum.
 • halter sporunu cok sever, engelli ko$uya bayilir. olimpiyatlardan en cok kendisinin keyif aldigini tahmin ediyorum. her turlu fiziksel aktivitenin takipcisi olup, muhtelif ortamlarda spor yapmanin o muhte$em hissini anlatmadan duramaz.
 • on numara insan olmasının yanında on numara yağ gibi her zaman üste çıkmaya çalışmayan real steel kişilik.

  bu adamla bir keresinde sözleştik, ankara' ya gelecekti bir işi için ve o arada buluşacaktık fakat o gün benim için kötü bir gündü ve hoş olmayan şeyler gelmişti başıma -şimdi düşündüğümde çok aptalca şeylermiş gerçi- neyse efendim telefonum çaldı kaçubet arıyordu fakat açmadım, sonra bir kere daha falan derken açmadım telefonu.. ulan adam ankara' ya gelmiş, buluşalım takılalım demişim, ama açmıyorum telefonu. yani neyin kafası bilmiyorum ama resmen kürek kafalılık başka bir şey değil. sonuçta geldi gitti görüşemedik.. sonra döndü almanya' ya elbette ama bir kere de msn' den yahut sözlükten ben senin kalıbını s.kiym ne biçim adamsın ulan sen bile demedi. naif mi beni mi sallamadı anlamadım.. hayır seviyorum da ne bileyim, sempatik de bir kişi. ayrıca siz şu an yalnızca tek satırlık referans entrylerini görüyorsunuz ama yazmaya başladı mı diğer paragrafları da okutan bir cengaverdir bu hafif kilolu kişi.

  velhasıl kelam; eğer türkiye' ye gelirse, ama gerçekten gelirse, bir adet uzun kollu dortmund formasını da yanında bana hediye olarak getirirse kendisiyle bu sefer gerçekten buluşup erkek erkeğe alman pastası yiyip türk kahvesi içmek istiyorum bu kişiyle.

  işte bana bunu yaptıracak derecede bir kişi bu kişi.