şükela:  tümü | bugün
  • prag ekolünden goran paskaljevic'in, evlatlık olduğunu yıllar sonra öğrenen bir müzik profesörünün gerçek olaylara dayanan öyküsünü yanına 2.dünya savaşı yahudi ve çingene katliamları ile günümüzün bazı sorunlarına gönderme yaparak anlattığı ve olağanüstü bir müzik duyacağınız dokunaklı filmi. trailer
  • emekli müzik öğretmeni misha, bir gün musevi tarih müzesi'nden bir mektup alır ve onlarla görüşmeye gider. belgrad'da eski fuar alanında yapılan bir kazıda , onun adına gömülmüş bir kutu bulunmuştur. kutuda gerçek anne babasından bir mektup, bir fotoğraf ve yarım kalan bir beste vardır. ailesinin esir kampına gitmeden önce onu bir aileye evlatlık verdiğini öğrenen misha gerçek ailesini tanıyabilmek için birçok kişiyle görüşür ve babasının yarım bıraktığı besteyi tamamlar.

    filmde, ailesinin izini sürüp onları ve kendi gerçek kimliğini tanımaya çalışan yaşlı bir adamın, babasının yarım kalan bestesini eski toplama kampının yerinde, tüm topluma çalınmasını ve ikinci dünya savaşı'nda vahşice öldürülen sivillerin anılmasını sağlamaya çalışması konu alınıyor.