şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: sitki)
  • hayatinizda yiyebileceginiz en guzel cevizli burma kadayifini diyarbakirda yapan kadayif ustasi. ufak bir dukkani varmis. baska sube de acmiyormus. o kadayifi oralardan getirip de bize tattiran sevgili arkadasimizi da (adi bende sakli (bir gun ogrenecem o yildizi)) buradan opuyorum.
  • hayatimizda yiyebilecegimiz en güzel cevizli burma kadayıfını yapan usta. mütevazi dükkanı mardin'de hemen çarşının girişindedir. başka şubesi yoktur.
  • merkezi lise caddesinde olmak üzere, gevran caddesi ve diclekent bulvarında şubeleri mevcut "meşhur sıtkı usta" zincirinin sahibi.

şahane fıstıklı burma kadayıfı garanti eder. üstüne dondurmayı da patlatırsan, mardin kapı şen olur o gün.

edit: "merkezi lise caddesinde değil gevran caddesindedir. yaklaşık 33-34 yıldır gevran caddesinde bulunur. kaldı ki lise caddesindeki şubesi de 2000'li yıllarda açılmıştır." şeklinde bir düzeltme var, merkez kargaşası olan için duyurulur.
  • sıtkı usta, diyarbakır'da burma kadayıf ustaları arasında ayrı bir yerdedir nazarımda. kadayıfındaki şerbetin miktarı olsun, içerdiği şeker düzeyinin karerliği olsun ve tabi ki kadayıfın şerbetle ilişkisine verdiği önem olsun mevcutlar arasındaki en iyi kombinasyonu yakalamış master'dır. yokluğunda levent usta'yı tercih eden bünyemin birinci en iyi kadayıfçısıdır. dondurmalısı makbüldür her halükarda.
  • sabah kahvaltısında bile antep fıstıklı kadayıfını yiyebileceğiniz tatlıcı, bir paket bitirseniz yine de baymıyor.
  • bugün bir hastamızın babası tarafından teşekkür mahiyetinde tarafıma 1.5 kilo kadar getirilmiş olan enfes burma kadayıfın üretildiği tatlıcı.

ben şerbetli tatlıları ikinci dilimde bırakan birisiyim, kaldıramıyorum nedense. lakin bu burma kafayıfı allahıma kitabıma aç karna bile hapur hupur yerim. tatlı o kadar güzeldi ki başka bir kurumdan arkadaşımı aradım "gel lan bunu yemen lazım" dedim ve hepimiz hayvanlaştık.

hastama acil şifalar diler, babasının ellerinden öper, sıtkı usta'ya da sen var ol be usta derim. saygılarımla.
  • diyarbakır'dan gelen bölge sorumlusunun getirdiği enfes tatlı. fıstıklar bütün filan. yaşasın sıtkı usta!