1. bir tek atip masadan kalkmaya cali$an arkada$lara "eczane mi lan burasi" $eklinde kendisini gösteren hassasiyet..
 2. önemli bir tekniktir. laborant edasıyla paylaşımı yapan kişi, rakı şişesinin dibini suyla çalkalayarak bir yudum daha elde edebilme hassasiyetini de gösterebilir.
  (bkz: baba)
 3. rakiyi paylastiran kisi de *, esit paylasim noktasinda sorumlu oldugu icin birakin laboranti deney yapan profosor hassasiyetiyle paylasim yapma durumu hasil olur. is bu nedenle benimde dahil oldugum bircok insan guruhu bu gorevden kosarak uzaklasmak ister.
 4. tek ve duble ile sınırlıdır. olacağı o kadardır. yoksa laborant olamaz..
 5. çilingir sofrasına yakı$ır $ekilde rakı hazırlamanın usulü gereğidir. her kim ki bu i$i kendine görev olarak kabul etmi$se, mümkün mertebe rakı ve su karı$ımını en iyi oranda yapmalıdır ki muhabbetin ve sofra sakinlerinin tadı kaçmasın. bu çilingir sofrası öyle bir sofradır ki tolerans - samimiyet ve ho$görü maksimum seviyede olup, kadehlere rakı dolduran ki$inin olası yapacağı ölçü farklılıklarına müdahale edilmez hatta denilir ki zehir gibi olsa da bu sofranın ve dostların hatırına içilir bu rakı.

  laborant hassasiyetinin de ötesi bir hassasiyetten bahsettiğimiz a$ikardır artık.

  (bkz: $erefe)
 6. 2 dubleden sonra ordiyarnus hassasiyetine terfi eder.
 7. saki pozisyonunda olan elemanların göstermesi gereken hassasiyet. masadakilerin hangisinin hangi oranda içtiğini bilmeyi, kadeh sıradan kadeh değil de sanki üzerinde ölçekler yazılı deney tüpüymüş gibi, hep arzu edilen tadı yakalamak için belirli bir hizaya kadar doldurarak oranları tutturmayı gerektirir. ama rakı sofrasında hatalar affedilir, önemli olan gönüller şen olsundur. değil mi güzel abicim.

kadehe rakı korken gösterilen laborant hassasiyeti hakkında bilgi verin