• çok da umrumuzda olmayan eleştiridir. tavşan dağa küsmüş, dağ ne bu tripler çok da fifi demiş.
  • akp'li erkeklerin iktidarına ve düzenine çomak sokulur mu acaba korkusuyla yapılmış bir ön alma çalışması. korkmayın, korkmayın bu akımın birilerinin 3. veya 4. zevcesi olmanıza hiçbir engeli olmaz. bu oluşumun kadın haklarını koruma amacı gütmediğini biliyordum ama bu kadar da belli etmeyin bari.
    gerçi bu açıklamayla yıllardır merak ettiğim bir sorunun da cevabını almış oldum. bundan sebepmiş ki milli görüş veya siyasal islam ideolojisinde kadını ilgilendiren bir konu olduğunda hep erkekler konuşuyormuş. söyleyecekleri şeyler çok da farklı değilmiş.
  • çünkü siz tüm kadınların değil, inandığınız değerler sınırları içerisinde bulunan kadınların haklarını savunan bir derneksiniz.

bu nedenle yalnızca o cinsiyetçi genellemelerin yerini değiştirerek paylaşmak size ters geliyor. çünkü inandığınız o değerlerde, aslında toplumda kadının yeri tam olarak o ironisi yapılan seviye. bu yüzdendir ki, zaten kimse sizden bu akımı desteklemenizi bekleyemezdi.
  • kademin baskani ve yönetim kuruluda, ben bilmem,eşim bilir kafasinda olduğundan şasirmadim.zaten bu yorumu,ancak ve ancak kadinlar ile ilgili etkinliklerde sadece erkeklerin katıldığı ülkede verilebilir..
  • bulundukları yeri ekseriyetle ailesindeki erkeklere borçlu olan kadınlardan gelen şaşırtmayan harekettir.
    işte bu yüzden geldiğin yere tek başına gelmen çok önemli.
  • kademin gerçek bakış açısını göstermiştir. adında kadın geçecek, bu konuda erkeklerin bile iştirak ettiği paylaşımı eleştireceksin.
  • üçüncü dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum ama dördüncü dünya savaşı penis ve vajina arasında olacak.
    erkekler yerini bilsin=kadınlar elinin hamuruyla erkek işine karışmasın.
  • (bkz: kadın ve demokrasi derneği)

yıllardır ''toplum değerlerimiz'' haline gelen cümlelerden rahatsız olmayan kadın derneğinin tarafını belli ettiği eleştirilerdir.

kadın düşmanlığında zirveye oynayan bir ülkede aksi düşünülebilir miydi?
    kadın gülmeyecek, kadın eğlenmeyecek, kadın konuşmayacak...
    malum derneğe göre toplum değerleri bunlar demek ki.
  • kademi ciddiye almayın böyle bir oluşum yokmuş gibi davranın. ya ama onlar da şöyle iyi böyle gerekli diyenin ağzına da kürekle vurun.
  • dernek isimleri, her zaman dernek amaçlarını veya zihniyetini anlatmaz, siyasi parti isimleri gibi düşünülebilir, en iyi anlatan onlar olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap