şükela:  tümü | bugün
  • hollanda'da yaşayan iran'lı sürgün yazar. inanılmaz derecede türk'lere benziyor. iran'lı bir diğer yazar, sadık hidayet'ten çok farklı yazıyor. kitap fuarı için istanbul'a geldi. iranlı yazar kader abdolah'ın istiklal kitabevi’nce yayımlanan gizli yazı gerçek bir roman. kuran’dan betimlenen kehf mağarasında 300 yıl uyuyan erkeklerin anlatıldığı hikâye ile başlayıp aynı hikâyeyle sona eren roman, ismail adındaki baş kahraman ve her şeyden haberdar olduğunu söyleyen kitabın anlatıcısı tarafından anlatılmaktadır. eserin hikâyesi ismail’in sağır ve dilsiz olan ekber ağa adındaki babasından kalma, kimsenin okuyamadığı çivi yazısıyla yazılmış notlarını anlaşılır bir dile çevirmesi ya da deşifre etmesi sürecini işler. saf edebiyat sevenlere şiddetle önerilir.
  • "boş şişelerin yolculuğu" * ismiyle türkçeye çevrilen kitabında da, göçmen olup yerleşememek ve iki arada bir derede kalmak durumunu ince ince işliyor. içten, yalın, zarif bir anlatımı var abdolah'ın.
  • gercek adi hossein sadjadi ghaemmaghami farahani olan yazar. 'kader' ve 'abdolah' adindaki iki universite arkadasindan biri sah pehlevi digeri ise humeyni doneminde oldurulmustur. yazar 'kurtler ne demek istiyor?' adli kitabindan sonra bu rumuzu kullanmaya baslar. arkadaslarinin bu kitapla alakasi olup olmadigini ya da kurt olup olmadiklarini bilmiyorum.
  • hitkitap'tan karga adında mürset topçu'nun çevirisini yaptığı yeni bir kitabı yayımlanacak olan yazar.
  • camideki ev kitabının yazarıdır.erotik ögelere baya yer vermiştir bu kitabında....
  • şimdilik sadece karga'sını okudum, tat vermedi. dildeki sadelik güzel ama ben bir hikâye anlatıcısından, nesnelerin, insanların ve durumların doğasına daha yakından bakan, daha derine inen bakışlar bekliyorum, karga'da bunu bulamadım. otobiyografik sayılabilecek hikâyede yer alan kimi kişiler romana çok daha fazla tat katabilecekken öylesine geçip gitmişler. istanbul'da atlı polis ne zaman vardı, bunu da hiç hatırlamıyorum. rastlarsam diğer romanlarını da okuyacağım, belki izlenimlerim değişir.