şükela:  tümü | bugün soru sor
 • anlaşılan o ki serinin tüm kitap kapakları ingilizce son basımlardaki dandik kapaklar olacak. geçen d&r'da gezerken bir stant gördüm wattpad kitapları diye. oradaki kitaplardan bazıları bile bu serinin kapaklarından daha güzel tasarımlara sahipti yemin ediyorum. acaba eser haklarını yöneten şirket mi ingilizce basım kapaklarının kullanılmasını şart koşuyor diye merak ediyorum doğrusu. kapak konusunda bir ilerleme olmadığına göre diğer eleştirilerde de ((bkz: #66065293)) bir iyileşme görmeyeceğiz sanırım. yine tek tesellimiz hiç değilse regaip hanım* gibi iyi bir çevirmenin elinden çıkacak olması olacak.

  edit: yayınevine facebook sayfasından sordum da kapak seçimi tamamen kendi tercihleriymiş.
 • gün itibari ile satışa çıkarılmıştır. üstte de yazılmış, kapaklar ciddi anlamda kötü. resimleri geçtim, kırmızı zeminin üzerine beyaz yazı olayı da gözüme battı. capsleri hatırlatıyor bana. koyu renkli bir arka plan ve beyaz bir yazı daha çok yakışırdı sanki.

  mesela şu görsel tadında bir şey daha çok beğenirdim. bu benim şahsi fikrim ve herkesin beğeneceği bir şey yapmaları zor ama kullandıkları kapakları beğenene rastlamadım.

  yine de alıp seve seve okuyacağım tabi ki.
 • son dilek gibi bunu da aldığım gibi bitirdim, ilki kadar(hatta daha fazla) hoşuma gitti diyebilirim.. özellikle geralt'ın kader anlayışı hakkındaki içsel karmaşaları,tartışmaları oldukça etkileyici ve okuma zevkini arttıran detaylardı sonunu ise... neyse bilmeyenler için spoiler olmasın burada susayım.

  sonuç itibariyle 3.kitabı beklemeye başladık umarım geciktirmezler.
 • witcher evreninde geçen en vasat hikayeleri barındıran kitaptır.
 • andrzej sapkowski tarafından yazılan witcher serisinin ikinci kitabıdır. ilk kitapta olduğu gibi regaip minareci tarafından türkçeye çevrilmiştir. kitabın yazıldığı dil olan lehçe yerine almancadan çevrilmesine rağmen gerçekten iyi bir çeviri olduğunu da söylemek istiyorum. bu yüzden benim gibi çeviriye dikkat eden bir okuyucuysanız kafanızda bir soru işareti olmasın.
 • goodreads ve ekşi yorumlarına bakınca hikayelerin pek sevilmediğini gördüm. ama bence yen ve istredd'in olduğu hikaye ile göznuru'nun olduğu hikaye oldukça iyiydi. ciri'yi içeren son iki hikaye ise muazzam.

  ps: kitabın orijinal adıyla açılan başlığını bulmaya üşendim, varsa o başlık mesaj atarsanız taşıyayım.
 • demin bitirdiğim ve ilkinden daha çok sevdiğim kitap. özellikle son üç hikaye çok güzeldi.
 • witcher serisinin 2. kitabıdır. gayet sürekliyici, gerçek geralt severlerin ve oyunlardaki bütün yan hikayeleri dikkatli oynamış kişiler kesinlikle seveceklerdir. fantastik dünyadaki en iyi karakterlerden biridir geralt. mutlaka olunması gereken bir kitaptır, tavsiye ederim.