şükela:  tümü | bugün
  • ajda pekkan'in 1983'de seslendirdigi ama pek tutmamis sarkilardandir. vokal tarzi olarak yeni bir seyler denemistir, sanki ajda pekkan gibi degildir. daha cok kamuran akkor ya da gönül akkor gibi arabesk bir girtlakla seslendirmistir. nakarati :

'sevgilim inan bana unutmak yok kitabimda
    gözlerim kapansa bile kulaklarim seni arar yine....' seklinde sürer. güzeldir.
  • sözleri fikret şeneşe, müziği claude ciari - karl schaefer ikilisine ait olan ajda şarkısı:

gönlüm gezindi eski günlerde
    aradım buldum kendimi o sevgilerde
    kimi dost yüzler hala güvendeyim
    kimiyle mutlu, kimiyle mutsuz olmuşum bir yerde.

bir de sen varsın geçen zamanda
    sanki tek canlı gibi duransın karşımda
    kalbin mi yorgun? rengin de solgun
    canın mı yandı
    nasıl kırıldın kader rüzgarında

anılar konuşsa şu anda
    neler neler söylerdi sana

sevgilim inan bana unutmak yok kitabımda
    gözlerim kapansa bile dudaklarım seni arar yine
  • yanlış olmasın, ajda pekkan bu sarkı da "hala güvendeyim" demez,

"kimi dost yüzler hala güvendiğim
    kimiyle mutlu, kimiyle mutsuz olmuşum bir yerde."

diyerek bir bilanço çıkarır. şarkının genel havası yıllar sonra kapısını çalmış büyük bir aşkı sanki diva karşına almış da gözlerine bakarken geçmişin kabasını alıp, "hoşgeldin ben de seni bekliyordum" der gibidir. şarkı güzelce giderken yıllardır bir numaralı en avrupalı sanatcımız olarak beynimize kazıdıgımız ajda pekkan'ın agzından "sevgilim inan bana, unutmak yok kitabımda" gibi erkeksi ve arabesk hatun söylemi cıkınca afallasak da, bu sarkıda emegi gecen orhan gencebay'ın etkileri unutulmamalıdır. hatta şarkı başlarken bir orhan gencebay şarkısı baslıyor sanılır, ajda pekkan sarkısı oldugunu belli eden notalar "sevgilim inan bana.." ile baslayan nakarattadır.
    bir de sen varsın, gecen zamanda diyelim, itunes'a bakalım.
  • başlangıcıyla beni benden alan şarkı. arabesk benzeri bir melodinin bir anda batı müziğine dönüşümü gibi bir şey.
  • canın mı yandı?
    nasıl kırıldın kader rüzgarında?

yanımda aşık olduğum adam, uzun uzun denize bakmak sonra dönüp ona bakarak çok çok mutlu olmak istiyorum bu şarkıyla.

iç ses : hadi len!
  • insanın içindeki arabesk aşkını körükleyen ajda pekkan şarkısı. pek bilmendiğine bakmamak lazım, bir dizide çalsa süper şahane gündeme gelir, hit olur bir anda.

ayrıca şarkıda ki geri vokalleri özkan uğur, fuat güner ve jeyan erpi yapmaktadır. şarkının arajamını da garo mafyan'a aittir.
  • asagidaki linkden dinlenebilen sarki. en azindan bu donem icin.

http://www.youtube.com/watch?v=txqoo9sk8dc
  • iki gündür bıkmadan usanmadan dinlediğim mükemmel şarkı. hani sözleri hafiften dertli ama kurban olduğum insan ajda pekkan öyle işveli öyle cilveli söylüyor ki içim dışım umut doluyor.
  • iddia edildiği gibi dünyanın en güzel nakaratlarından birine sahip ajda pekkan şarkısı.
  • süperstarımız ajda'nın, az bilinmesi sevinilmesi mi üzülünesi mi bir şey bilemediğim süper şarkısı.
    nerde şu şarkı nerde şimdiki skimsonik çıstık çıstık şarkıları...