şükela:  tümü | bugün
  • başlığı görünce bir ohal mağdurunun hikayesi diye düşündüm, meğer hikaye bambaşkaymış.

bazen bir kaza sadece bir kişinin değil binlerce kişinin hikayesini değiştirir hayatta. bu da öyle olacak gibi.

geçmiş olsun güzel kardeşim. azmin zaferi işte bu.

not: o eski karına da çok güzel laflarım var ama değmez, o yüzden susuyorum.
  • kendisine geçmiş olsun diyerek, benzer bir hikayeye sahip bir yazar olarak selam ediyorum.
    evet yürümek güzel.
    yaşamak güzel bir şey.
    vicdanı cüzdanla karıştıran insanlar her daim vardır. bir ateist olarak duaya katılıyor ve allah helal süt emmiş insanlarla karşılaştırsın diyorum.
    ailene sıkı sarıl onlardan başka dostların varsa onlara da sıkı sarıl. spinal kord hasarlarına ilişkin tedaviler geliştiriliyor, çok uzun sürmez 10 yıl içerisinde belki de bir çözüm bulunur geride kalan hasarlara.
    yine de mevcut durum için şükredip, yaşamak lazım, hem de herkese inat en ala şekliyle.
  • hastalığın iyi yanlarından biri, çevrenizdeki insanlarla gerçek anlamda tanışmanızı sağlamasıdır. diğeri ise size uçsuz bucaksız bir farkındalık katması...
    başarmanıza sevindim. darısı tüm şifa bekleyen hastaların başına.
  • hepimizin birer engelli adayı olduğunu yüzümüze vuran olaydır.

bu gerçeği sadece başımıza bir iş geldiğinde yada bu tür olayları duyduğumuzda hatırlamayalım, her zaman bunun bilincinde olalım.

"doktor olduğum için benimle birliktelermiş" konusunu buradan kime sorsan sana söylerdi, bunun farkında olmak için kaza atlatmak gerekmiyor. seni sen olduğun için seven kişiyi bulman dileğiyle.
  • insan yaşadığı sürece bir şekilde hayatta kalmayı başarıyor, gerek görmeyerek, gerek topallayarak.
    elbette görmek, yürümek hepsi güzel şeyler. muhtemelen bu yaşanmışlığın en güzel kısmı etrafında ki tüm çirkinliklerden bir çırpıda kurtulması olmuş.
    bu sebeple insan sarrafı madalyasını gururla takabilirsiniz. büyük geçmiş olsun, allah tekrarından ve beterinden sakınsın.
  • 15 gün yoğun bakımda kalan birisi olarak az buçuk neler yaşadığını biliyorum. ilk adımı attığım an gözlerim dolmuştu. yolun açık olsun dostum.
  • insanları neden sevmiyorsun, neden uzak duruyorsun? sorularına en güzel cevap.geçmiş olsun.
  • abim yüksekten düşmeye bağlı parapleji hastası omuriliğinde platin var ve yürüyemiyor ayak bileklerinden aşağıda his yok detaylarını iyice öğrenip size iletsem bize bir fikir verebilrimisiniz. 15 yıl oldu kaza olalı yalnız, istanbul da bakırköy de fizik tedavi sonrası ancak buraya kadar demişler. bursa da yaşıyor.
  • kafamda ftr asistanı'ndan sonrasını okumadım falan gibi sığ espiriler geçerken hadi okuyayım dedim ve okudum. değdi.
    okunası ve ders alınası bir hikaye.
  • hayatta bir çok fenalık gördüm, hiçbir şeyi yadırgamamayı öğrendim ama bir şeyi gerçekten aklım almıyor.
    birlikte yola çıktığı kişiyi belki de ona en çok ihtiyacı olduğu bir zamanda nasıl yarı yolda bırakabilir bir insan?
    elbette çok zor, elbette bizim asla tahayyül edemeyeceğimiz bir acı, ama vicdanım almıyor. bana alenen kötülük yapmış bile olsa bir insanı öyle bir durumda bırakıp gitmeyi yüreğim kaldırmaz herhalde.
    geçmiş olsun, umarım bundan sonra hayatın sana hep mutluluk getirir..