şükela:  tümü | bugün
  • mc luhan, foucault, chomsky, baudrillard, postman, lacan ve zizek'in yaşamını, ürettikleri eserleri, ideolojilerinin dayanaklarını temel düzeyde anlatan ve amacı tanıtmaya yönelik olan derleme. iletişime bilimine giriş için ideal ve yalın kaynak.
  • marmara üniversitesi sosyal bilimler enstitüsüne bağlı iletişim ile ilgili (gazetecilik, halkla ilişkiler, iletişim bilimleri) bölümlere başvurmaya kalkıştığınızda okumanız gereken kitaptır. pek kimseler söylemez "oku" diye ama okumanız gerektiğini ordan burdan duyar, kitabın orasını burasını çize çize özellikle baudrillard'ın simülasyon kuramına hayran kalarak, tam konsantre sağlandığında müthiş zevk alınarak okunan kitaptır.
  • iletişim kuramları ve kuramcılarına dair temel bilgileri hiç de öyle süslü, türkçe karşılığı olmayan garip kelimeler kullanmadan, devrik cümleler kurmadan, kastırmadan sade biçimde anlatan kitap. kuramcıların önce hayatları, ardından düşüncelerini etkileyen çevreler ve sonunda da ürettikleri fikirler anlatılıyor ki "keşke kadife karanlık 2'den sonra da devamı gelse, tüm önemli şahsiyetleri böyle anlatsalar" diye düşünüyorum.
  • yazardan yazara değişmekle birlikte türkçe cümle kurma konusunda çok ciddi sıkıntıları olan bir iletişim kuramları/kuramcıları kitabı. mcluhan okurken türkçe'nin bozukluğu nedeni ile bölüm atladım. foucault şimdilik iyi gidiyor.
hesabın var mı? giriş yap