*

şükela:  tümü | bugün
 • turgutreis - gümüşlük arasında kalan, club kadıkale ve club armonia bodrum evlerinin bulunduğu bodrumun bir köyü..
 • kadıkalesi ;manastırı ve kalesi ile bodrumun en sakin koylarından biridir.
  tatil köyleri tarafından işgale uğramış bu yerde yaprak otel ve sahildeki az sayıdaki pansiyon alternatif konaklama mekanlarıdır. koyda bulunan pitos ve kekik adlı barlar gecenin geç saatlerine kadar açıktır.
 • kumlu berrak denizi narenciye bahceleri ile cevrili olan kadikalesi, bodrum'a 23 km. uzakliktadir. helenistik devri tarihinin bir kale kalintisindan adini almistir.
 • bodrum'un binlerce devremulkcu ve yine binlerce ingiliz, fransiz ve hollandali turist basmadan once sakin olan, yine de insanin "huzur bulup pozitif enerji alabilecegi" (yani, bayginlik vericinin kibarcasi oluyor bu!) bir koyu.
 • avta'ya, pitos'a, şimdinin çıpa'sı, bir zamanların rock bar'ına, eski adıyla sünger, şimdiki adıyla kekik'e, başıboş tarlalara, iskelelere, yaprak otel'e, sarıyer balıkçısı'na, körfez'e ve onun onünde, yaptığı takıları, diktiği yemeniden bozma, güzel tokaları ve ördüğü çantalarla hırkaları satan, balık tutan, başı her daim yemenili, kızıl kaşlı, tıpkı benim gibi bir eski amerikan arabaları hayranı olan, şu anda adını belleğimden ne yazik ki geri çağıramadığım ablaya, başıboş iskelelere, eskiden halikarnas balıkçısı'na ait olan bir taş eve ve daha nicesine ev sahipliği yapan yer... bodrum'un en şirin köyü ve en güzel koyu benim için...
 • aydın kuşadası davutlar mevkiinde hititliler tarafından yapılan kale de geçtiğimiz günlerde dünyada sadece 2 adet olan fırtına tanrısı heykelinin 3. sü bulundu kalenin hemen yanındaki düzlük nazilli sitesinin gençleri ve ergenleri tarafından futbol sahası olarak kullanılmakta ve nelerin üzerinde tepindiklerini bilmemektedirler.
 • nazilli sitesi sakinlerinden şu an 18-24 yaş arası olanlarının muhtemelen10 yaşından itibaren dağcılık yeteneklerini geliştirdikleri yer. yılanların ve akreplerin kıpraştığı dağ taş ot bir yerken birden kazıların yapılmasıyla turistik olmuş olan kale.
 • 10 yaslarimizda gozumuzde buyuttugumuz, tirmaninca everestin tepesine cikmisiz hissi veren davutlar tarafinda nazilli sitesinde bulunan kalemsi yapi. en son gecen sene anilari tazelemek icin ciktigimizda 10 12 yaslarinda yeni jenerasyon cocuklar gormustuk, onlarda buyuk bir hevesle mekani kesfediyorlardi, ama biz ne yaptik, cocuklari arkeologuz biz diye kekleyip kendi capimizda eglendik. baya buyuduk aslinda ama hala bizde cocuguz galiba.
 • (bkz: yasmin bodrum)