• kaçak azmanlar tarafından istilaya uğramış semt. burası da kaybedildi beyler, dağılın.

https://twitter.com/…?t=jtlyuwhxlt_4813jbz6h_q&s=19
  • 1955 yılında kadıköy

görsel
  • abi kadıköy diye diye o kadar övdüler, istanbul'a geldiğim ilk günde yaptığım ilk şey beşiktaş iskeleden kadıköy'e geçmek oldu. evet deniz var, evet ortam var, evet canlı, evet güzel. fakat şişirilmiş bir balon. para verip oturacak yer bulamıyorsun adam akıllı. herhangi bir şehrin, arkadaşlarınla buluşup güzelleştirdiğin herhangi bir ortamından farksızdı bana göre. şimdi buraya gelip sen şurasında gitmemişsindir burasına gitmemişsindir yazanı olacak. gittim arkadaşlar. bir gün değil birkaç gün de gittim. gezdim, gördüm.
  • istanbul'a dair özlediğim şeylerin başını çeken ilçe. o keşmekeş bana çok çekici geliyor, özlendin kadıköy.
  • silivri'de bir köy.
  • güzel semt, pazartesi iş çıkışı gittim. haldun taner'in oradaki parkta oturdum, sigara içtim sarhoşları, arkadaş gruplarını izledim. eski bir arkadaşı gördüm ses edemeden metroya indi sadece üç saniye. bir çift bisikletten düştü önümde, kalktım bankımı değiştirdim; oturup soluklansınlar diye. bir kız tangasını beline kadar çekip crop giymiş, bir kadın çok kısa kot giymiş; onları değil diğer insanların kadın erkek fark etmeksizin onlara bakışını izledim.

sonra gece oldu, biraz modanım tramvay yolunun orada oturdum, indim modaya deniz fenerine yürüdüm. sonra döndüm minibüsle evime gittim.

öyle işte 2000lerin başındaki gibiydi kadıköy ama ben biraz biraz eksiktim.
  • semt...

son yıllarda geldiği hal üzse de, semtimizdir...
  • 1955 istanbul/kadıköy

görsel
  • her geçen gün daha da kalabaliklasiyor. sürtunerek yürümeyi sevmediğim için, taksim'e gitmeyi hiç sevmezdim. lakin taksim buraya gelmiş.
  • çok değil bi 5-6 sene öncesine kadar belirli bi güruha hitap ederken şu an taksimden farkı yoktur. bizim takıldığımız dönemde mekanlar da çoğu insan birbirini tanırdı herkes aşşa yukarı aynı ortamın içindeydi ama şuan öyle değil o yüzden boku çıkmış durumda .
hesabın var mı? giriş yap