şükela:  tümü | bugün
  • dün de yazdım, yine yazayım. abim 1973 mezunu, ben 1987 mezunuyum. okulun geleneğinde böyle bir şey yok.

kadıköy anadolu lisesinin simge martı'sı richard bach'ın jonathan livingston * romanındaki martıdır. kafasındaki tüm engelleri kaldırarak kendisini geliştiren, birey olmayı öğrenen bir martıdır jonathan.

bizim torunlarımız olacak zamane gençliği ise o martıyı ve kendilerini simit yiyen uçan tavuk yerine koyuyorlar.

bildiriyi yayınlayan mezunlarımızı da ayrı sikeyim. tövbe tövbe
  • bu açıklamaya kimse de çıkıp "aga martı balıkçıldır, normalde simit yemez. götünüz yiyorsa balık atsanıza" dememiş.
  • bu aralar aciklamalari ile eski mezunlarininda sinirini artiran okul.

iki susun aq. gelenek melenek ayagina, yok gittik orayi temizledik ayagina yedirme pesindesiniz. iki susun.

bizde o okuldan ciktik. kindar nesil yetiştirmek isteyenlerin amaclarina engel olmak icin, okula girenlere simit atar duruma gecmisseniz; kusura bakmayin esseklik birazda bizlerde, alt nesillere bir sikim ogretemeden mezun olmusuz.

ne oldu simdi. tum turkiyeye meze oldunuz. gule gule yiyin simdi o simiteri.
  • bazı kişilerin, gerçeklerin defalarca açıklanmasına rağmen çocukları linç etmeye devam etmesi üzerine yapılmış olan haklı açıklama.

biraz daha açıklık getireyim. benim ablam 2008 yılında mezun oldu bu okuldan ve ben bu geleneği ilk ondan duydum. yani iddia edildiği gibi 2, 3 yıllık bir gelenek değil. en az 10 yıllık diyeceğim ama 10 yıldan fazladır olduğunu da biliyorum. şimdilik 10 diyelim.

burada önemli nokta şu; kadıköy anadolu liseli zannediyorum 3 yıl önce proje okulları listesine alındı. bu listede kadıköy anadolu lisesi ile birlikte vefa lisesi gibi köklü ve gelenekleri olan liseler vardı. amaç, kindar nesil yetiştirmek isteyenlerin ne yaparlarsa yapsınlar sızamadıkları bu okullara sızmasıydı. bu köklü okullara çok ciddi darbe vursalar da yine de başarılı olamadılar. fakat sizin bugün yaptığınız linç sayesinde dün okuldaki tüm idare ve öğretmenlere soruşturma açıldı. yani kindar nesil yetiştirmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürdünüz. belki de sizin sayesinizde birkaç yıl önce başaramadıklarını bugün başaracaklar.

fakat boşverin, siz sorgusuz sualsiz 14-18 yaş arası çocukları linç etmeye devam edin.
  • bak bir tanem, okulun bir geleneği varsa talaş günü gibi bir gelenekten bahsedebiliriz. yatılı okuyanların yemekhanede "favori" yemeklerini okulun buluşma günü simgesi haline getirmeleri, paylaşım ve kardeşlik adına manalı bir harekettir.

2005 - 2010 arası ingilizce derslerinde martı romanını okutmadılar herhalde, ama bir gün bile merak etmediniz mi, bu okulun simgesi neden martı ? çamlıkta kafamıza martı sıçtığı için mi kendimize martı diyoruz ? o martının hikayesini merak etmeden çömezlerin kafasına simit atmayı bir "gelenek" haline getirdiyseniz sizin de kafanıza o martılar sıçsın.

soğuk savaş, internet bıdı bıdı ... o kafada olsaydık burada olmazdık, herşeyin farkındayız. göt gibi bir geleneğe göt demeyi bilecek kadar kadıköy anadoluluyuz. abim kızını lise 3 de okuldan aldı (3 sene önce oluyor), ben hiç göndermedim. okulumuzun siyaseten içine sıçılması ayrı, böyle beyinsizce adetleri savunmak ayrı
  • cocuklarin bir sucu yok, suc buna goz yuman essek kadar insanlarda.

sozlerimin arkasindayim (bkz: #95138486)
  • olayı bir de siyasi arenaya çekip bu aptalca eylemi kabullendirmeye çabalayan zeka fukaralarını ortaya dökmüş açıklama. kindar gençlikmiş de ele geçirememişlermiş. az bi öte git saçmalaman üzerimize sıçramasın.
    imamhatip okukunda papaz eriğini imam eriğine dönüştüren proce neyse "geleneksel eylemimiz" dedikleri şu saçmalık da odur.
    sen bunu marifet gibi görüp matah bişey yaptığını düşünen çocuklardan istikbal adına umutluysan imamhatiplerle iftihar edene laf söyleme hakkın yok.
    biraz akıl, mantık yahu.
  • saçma sapan açıklamalardır. hiçbir eylem "gelenek" olarak meşrulaştırılamaz. "gelenek" denilen şey bir işin yıllardır yapılmasıdır. yıllardır devrecilik, simit atma, zorbalık gibi eylemleriniz olayı meşru kılmıyor aksine olayın vehametini daha da arttırıyor.

(bkz: kadıköy anadolu lisesi'nde devrecilik rezaleti)
  • ortada olmayan açıklama. mezunlar derneğinin sayfa ve hesaplarında denk gelemedim, büyük ihtimalle bir mezunun kendi hesabından yaptığı açıklamanın ekran görüntüsünü alıp, mezunlar açıklama yaptı diye yazan sitenin haberciliğine yazıklar olsun, burada kaynağa bakmadan tüm mezunlara mal edip resmi açıklamaymış gibi çemkirenlere de akıl fikir...
  • madem logoda martı var, simit atmak yerine üstlerine sıçsınlar. neticede martı etçil bi hayvan, simite alıştırmışız ama sıçma konusunda gayet iyiler ve bu konudaki namlarını duymayan yok. en kısa sürede sıçma seremonisi yapsınlar logoya hürmeten. madem fiillerinizi beyniniz değil logo belirliyor, hadi burdan yakın allah'ın simit susamı kadar küçük beyinli süzme ergenleri sizi