• bazı kişilerin, gerçeklerin defalarca açıklanmasına rağmen çocukları linç etmeye devam etmesi üzerine yapılmış olan haklı açıklama.

biraz daha açıklık getireyim. benim ablam 2008 yılında mezun oldu bu okuldan ve ben bu geleneği ilk ondan duydum. yani iddia edildiği gibi 2, 3 yıllık bir gelenek değil. en az 10 yıllık diyeceğim ama 10 yıldan fazladır olduğunu da biliyorum. şimdilik 10 diyelim.

burada önemli nokta şu; kadıköy anadolu liseli zannediyorum 3 yıl önce proje okulları listesine alındı. bu listede kadıköy anadolu lisesi ile birlikte vefa lisesi gibi köklü ve gelenekleri olan liseler vardı. amaç, kindar nesil yetiştirmek isteyenlerin ne yaparlarsa yapsınlar sızamadıkları bu okullara sızmasıydı. bu köklü okullara çok ciddi darbe vursalar da yine de başarılı olamadılar. fakat sizin bugün yaptığınız linç sayesinde dün okuldaki tüm idare ve öğretmenlere soruşturma açıldı. yani kindar nesil yetiştirmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürdünüz. belki de sizin sayesinizde birkaç yıl önce başaramadıklarını bugün başaracaklar.

fakat boşverin, siz sorgusuz sualsiz 14-18 yaş arası çocukları linç etmeye devam edin.
  • twitter da yazan varolan öğrenci ve mezunların açıklamalarından bir farkı olmamış. böyle saçma bir olayı savunabilmek de farklı bir saçmalık gerçekten.

simiti atıp gereksiz bir adete malzeme yapıp yerlere attıktan sonra martıya vermen neyi değiştirir?
  • yav bi cekin elinizi cocuklarin uzerinden. size ne, ne atarlarsa atarlar. siz hergun sosyal hayatiniz da, isyeriniz de, eviniz de birbirinize bok atıyorsunuz. size karisan oluyor mu?
  • bu açıklamaya kimse de çıkıp "aga martı balıkçıldır, normalde simit yemez. götünüz yiyorsa balık atsanıza" dememiş.
  • ulan şu ülkede bir tek rezil olamıyorsun hakikaten.

yaptığınız rezillik.

bunu savunmak ayrı rezillik.
  • adamlar haklı. bok atmaya çalıştınız olmadı, hala daha oturduğunuz yerden başarısız olmanın sizde yarattığı intikam hissiyle konuşmayın. hadi 8/5 çalışmaya devam patron para bekliyor sizden :)))
  • onlar çocuk olduğu için kızamıyorum. bunların yaptıkları, bizim lisedeyken yaptıklarımızın yanında karınca bile değil. şimdi lisedeyken yaptıklarımı düşünüyorum tabi ki saçma geliyor o zaman normal geliyordu. bırakın çocukları yapsınlar yaramazlık.
  • dün de yazdım, yine yazayım. abim 1973 mezunu, ben 1987 mezunuyum. okulun geleneğinde böyle bir şey yok.

kadıköy anadolu lisesinin simge martı'sı richard bach'ın jonathan livingston * romanındaki martıdır. kafasındaki tüm engelleri kaldırarak kendisini geliştiren, birey olmayı öğrenen bir martıdır jonathan.

bizim torunlarımız olacak zamane gençliği ise o martıyı ve kendilerini simit yiyen uçan tavuk yerine koyuyorlar.

bildiriyi yayınlayan mezunlarımızı da ayrı sikeyim. tövbe tövbe
  • biz tuhaf insanlar olduk.koyun sürüsüne döndük.bir kişi kızmaya başlayınca hep beraber kızıyoruz.karşı taraf açıklama yapınca bu sefer yandaşları beraber korumaya geçiyorlar.
  • madem böyle bir espri yapmak istiyorlar, daha medeni bir şekilde sınıflara girip herkese birer tane simit verselerdi.
    ama yok insta’ya story atıp, youtube’da paylaşacaklar.

(bkz: herkes fenomen)

(bkz: medeniyet not found)
hesabın var mı? giriş yap