şükela:  tümü | bugün
  • sabahlari 7.45 ve 8.50 saatlerinde akşam da bir sefer olmak üzere günde toplam 3 seferle deniz otobüsünü kaçırmak sorununu önemli hale getiren , yolcularının neredeyse tamamının istanbul üniversitesi avcılar kampüsü öğrencilerinin olduğu gözlerden kaçamayan, sabah sabah çizgi film yayınlarıyla bizi şenlendirirken avcılara doğru denizin dalgalanmasıyla mide bulantısı sorunu yaşayan insanları komik hallere sokan, hatta olayın abartılıp kolonya ve poşet servisinin yapıldığına tanık olduğum , köprü trafiği ve de yolun uzunluğu gibi hedelerden kurtulmak isteyenlerin tek çözümüdür.

dönüş seferini de arttırsalar da tam olsa dedirtir, hafta içleri izole edilmiş bir hayat yaşamanıza neden olur.
  • istanbul üniversitesi avcılar kampüsü yaz tatiline cıktığında seferleri kaldırılan deniz otobüsü hattı.

mal bir kamu anlayışımız olduğu icin üniversite kapanınca bu hattın külfet olduğunu düsünen belediyemiz idomuz hattı yaz sezonu boyunca kapalı tutar...

ulan burdan karşıya geçmek icin en muhteşem ulaşım aracı be o denizotobüsü yaz günü.

mal milletimin mal yöneticileri işte...
  • aptalca seferler yüzünden atıl işleyen, yakında da tamamen kapatılabilecek hat.
    yahu eskiden günde 3-4 sefer olurdu. sabah 7:30 da ve 9:00 da akşam da 18:00 de. hatta aktarmalarla pendik'e kadar ulaşabiliyordunuz. şimdilerde ise sabah mı akşam mı ne 1 sefer var. e tabi kimse binmiyor. içerenköy'de çalışırken 7:30 seferine biner, 9:30 da işime giderdim. 18:50 de kadıköy'den biner, iett destekli servislerle beylikdüzü'ne ulaşırdım. yolculuğum gidiş-geliş 5 saat dürer ama bunun 4 saati konforlu geçerdi. her 2 saatte 1 yapılırsa bilinirliği artacağından insanlar da kullanmaya başlayacaktır. yoksa yakında tamamen piyasadan kalkar.

ben demiştim editi: ido tarafından yanlış sefer tarifeleri sayesinde atıl bırakılmış hat tamamen iptal edilmiştir. avcılar'dan, deniz yolundan modern bir şekilde kadıköy'e seyahat bitirilmiştir.
  • artık olmayandır. halbuki olsa çok güzel olurdu. geçen yaz 1 aylığına yapmışlar. napıyorsunuz abi "nostalji turu" mu? bir aylık sefer mi olur ya? dünya kadar insan avcılar-söğütlüçeşme yapıyor metrobüste. neden bu seferi günde 3-4 kere yapmıyorsunuz? elinize mi yapışır? zarar mı edersiniz?

avcılar deniz otobüsü hattını da ibb başkanı recep tayyip erdoğan açmıştı. sene 1997 miydi neydi. 20 yıl geçti hatırlayan yok. bıktım abicim metrobüse binmekten bıktım.
  • uzun zamandır olmayan seferdir. olması durumunda avcılar, küçükçekmece, beylikdüzü, yakuplu gibi semtlere ulaşımı çok rahatlatabilecek hattır, nitekim yıllar evvel mevcut olan sefer yaklaşık birbuçuk saat sürmekteydi. şuan iskele balık ekmek satan beltur işletmesi olarak hizmet vermektedir çünkü balık ekmek yemek daha önemlidir. *
  • ulan bu güzelim hatti hakkaten kimse kullanmiyor muydu yahu, su metrobüs denen illet yerine buna binebilmek ne güzel olurdu.

bugün kadiköy‘den bakirköy‘e deniz otobüsü ile gelip oradan metrobüse gectim, oradan da beylikdüzüne, toplamda ayni sürede geldim belki ama daha az stresli ve yorucu bir yolculuk oldu resmen.
  • üniversitedeyken hafta sonları okuldan eve dönmek için kullandığım hat. çok yıllar geçmiş.