1294 entry daha
  • bu hat üzerinde istasyonlar 8 vagon uzunluğu için tasarlanmıştır, hattın yoğun kullanılmadığı zamanlarda trenler işletim maliyetleri de göz önünde bulundurularak 4 vagon olarak seyrek çalışır.

sabah akşam insanların işe gidip döndükleri saatlerde 8'li vagon seferleri biraz daha fazladır. tasarruf maliyet gibi nedenlerle sürekli 8'li vagon çalıştırılmamasını anlarım, seçim olmadığı dönemlerde bu 8'li / 4'lü vagon uygulamasında 8'li sefer sayısında o kadar pintilik yapıyorlar ki yolcu yoğunluğundan dolayı bazen trene binmekte zorlanıyorsunuz genel seçim, yerel seçim, referandum gibi halk oylamalarının olduğu dönemlerde 3-4 ay öncesinden 8'li vagon sefer sayısını arttırıyorlar da insan gibi işimize gidip dönebiliyoruz.
    demokrasi güzel şey, yılda 3 kez oylama yapsak, insan gibi yaşasak.
  • en yüksek çıktığı hız 80 km/h olan metrodur.bir gün en ön vagona binmiştim,akabinde makinistin önündeki ekrandan görmüştüm çıktığı hızı.fakat çıkardığı sese bakınca,zannedersin ki 200 le falan gidiyo.ses yalıtımı bu kadar kötü olan başka bir metro var mıdır acaba? frenleme olaylarına falan hiç girmiyorum zaten.
110 entry daha
hesabın var mı? giriş yap