şükela:  tümü | bugün
  • yıllarca kadıköyde yaşamış biri olarak; boğadan rıhtıma kadar inerken cıvıldayan hatunlar, bence çoğu başarılı.
  • üniversite kızlarıdır.
  • iki tanesini tanıdığım; ikisi de on numara olan kızlardır. hele biri can dostumdur.
  • tanıdığım tek kadıköy kızını connected2.me den tanımıştım yıllar önce. lisede ikinci senesi olan bir kadıköy anadolu öğrencisiydi. ben de yeni üniversiteli olacağım o aralar. ailesi de o civarda oturuyordu. zaman içinde konuştukça gecenin birinde dağılırken aramızda hemen hemen şöyle bir muhabbet geçti:

+sen istanbula kadıköye gelince beni görmeden geçme.
    -nerden tanıyacağım ki seni?
    +kadıköy boğa sahil civarlarında kal üniformasıyla gezen büyük memeli sarışın birini görürsen benimdir.
    -hoaaaydaaa
  • iyi skor yaptırırlar. onlarsız hayat çekilmez.
  • hafta sonlari ümraniye üsküdar kartal ve bilimum diğer mecralardan gelen paçoz ve sümeyye akınıyla birlikte daha da güzelleşirler.
  • o kadar kadıköy'ün tozunu yuttum nadir güzel kız gördüm. hatta bir gün arkadaşla kadıköy'de gezinirken bu muhabbeti etmişliğimiz var bu muhabbeti ederken de güzel kız aramışlığımız var 2 saatte bi güzel çıkmaz mı yahu. nerdeyse hepsi abartı makyaj ve gereksiz bir özgüvenle dolaşmaktadırlar.
  • şimdi burada kadıköy'de takılan kızlardan bahsediyorsak, kendilerinin rakibi beyoğlu'nda takılan paçoz kızlardır. sonuç elbette kadıköy kızları. yoksa kadıköy sadece kızıltopraktan falan oluşmuyor, fikirtepe gerçeği de var her ne kadar rantsal dönüşüme uğramaya başlasada.

(bkz: kadıköy kızları vs beyoğlu kızları)
  • genellemeden mi gidelim, peki.

- çoğu bohemdir

- takıldıkları erkeklerin %85'i asimetrik saçlı, %99'u sakallıdır

- ayı, zeplin, bahane arkaoda gibi mekanlara bayılırılar. bu uğurda şikayet etmeden tıkış tıkış otururlar.

- yüzyüzeyken konuşuruz, esas çocuk, gaye su akyol, son feci bisiklet tarzı garip grupları severler.
  • barlar sokağı kızları olarak da tanımlayabiliriz bunları. kadıköy kızlarından kasıt budur. bu kızlar yazın sokakta kaldırımlarda otururlar hafta içi, hafta sonu farketmeksizin. yanlarında da denildiği gibi asimetrik saçlı ve çoğu sakallı tipler vardır. yaş aralıkları 16-32 arasıdır genelde. 25-30 yaş arası olanlar tabi kaldırımdan ziyede yukarıda da bahsi geçen zeplin, ayı, arkaoda gibi mekanlarda takılırlar. eskiden bir buddha bar gerçeği de vardı ama halen var mı bilemiyorum. kısaca iyi, hoş kızlardır. fakat ciddi ilişki yaşancak cinsten değildir çoğu sadece eğlencesine baktığı için siz de bu yönde yaklaşırsanız daha doğru olur. küpeli, piercingli, dövmeli sakallı ve ilginç bir saç modeline sahipseniz 1-0 önde başlarsınız, üstüne gitar, bateri vesaire çalabiliyorsanız ise 2-0 oldu bile.

özet: değerleri bilinmesi gereken, eğlenceli kızlardır.