şükela:  tümü | bugün
  • tezek benzetmesi dogru olmayabilir ancak 3 4 senedir her binisimde bana ulan yine mi bu koku dedirten enteresan bir kokudur.

not : istanbuldaki metrolarin neredeyse hepsini duzenli kullaniyorum ve benim sadece kadikoy kartal metrosunda aldigim kokudur. ayrilik cesmesinden kadikoye giderken daha sik aldigim koku, dolayisiyla simdi farkettim ki 1 saate yakin suren uzun sureli bir seferin ardindan olusmasi pek muhtemel olan kokudur.

(bkz: rutubet) mantikli ancak bir cok metro kullaniyorum dedigim gibi.

(bkz: koyun kokusu) kesinlikle dogru bir tanim.

(bkz: ilaç) olsa gunun belirli saatlerinde daha belirgin olurdu herhalde ancak ben her binisimde aliyorum bu kokuyu.
  • vardır böyle bir koku. üstelik sadece kadıköy metrosunda da yoktur. istanbulda bindiğim metroların çoğunda, belli duraklarda bu kokuyla rastlaşırım.
  • yerin altında güneş görmeyen bir yapıdan söz ettiğimizden dolayı;

(bkz: rutubet)
  • (bkz: koyun kokusu)
    geçmek bilmeyen, bitmeyen. bitecek gibi de olmayan.
  • geceleri koyun taşınmasından dolayı oluşan koku. kenar köşede kalan koyun boklarına basarsanız evi de kokutursunuz aman dikkat!
  • muhtemelen vagonların havalandırma sistemi ile ilgili olup, ihtimal sağlığa zararlıdır. paraya kıyıp daha nitelikli bir filitre kullansalar durum düzelebilir.
    ayrıca her neden kaynaklandığı değil, giderilmesi, insanca bir ortam yaratılması kuvvetle gereklidir.

hazır yerel seçim arifesi, bastır seçmen!