şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iki farklı şehrin, iki farklı merkezindeki müzisyenlerin karşılaştırıldığı versus'tur.

  kadıköy müzisyeni kısıtlı bir sosyal çevreyle münasebet halindeyken kızılay müzisyeni toplumun her kesiminden insana temas eder.

  kadıköy müzisyeni yeni şeyler deneyebilir çünkü dinleyicisi yeniliklere açıktır. ama kızılay tutucudur, yeniliği kaldırmaz. daha grubu kurarken listenin ilk 20 şarkısı bellidir. erkin koray, cem karaca veya duman çalmazsa kızılay'da barınamaz.

  kadıköy müzisyeni keyif için veya sanat için kafa dengi insanların olduğu ortamlarda bu işi yapabilirken, kızılay müzisyeni büyük ölçüde geçinmek için, efkar dağıtmaya gelen memurların arasında yapar bu işi. sevdiği müziği çalmak bir yana, rock bar'dan çıkıp türkü bar programına da gidebilir.

  kadıköy müzisyenleri için tarz skalası daha geniştir. indie / blues / reggae / metal vs. ama kızılay müzisyeni için rock veya türkü vardır sadece.

  kadıköy müzisyeni canı sıkılırsa mekanı bırakıp yeni arayışlara / farklı mekanlara yönelebilir ama kızılay müzisyeninin öyle bir seçeneği yoktur, bütün bar sahipleri birbirlerini tanır.

  kadıköy müzisyeninin müşteri çekmek gibi bir derdi olmayabilirken kızılay müzisyeni para alabilecek miyim diye düşünerek kaç bira satıldığını hesaplar.

  kadıköy'de işletmeci ve müzisyen sirkülasyonu daha fazladır, ama kızılay müzisyeni sakarya caddesi'nde yer edinmek istiyorsa ankara'da melih gökçek kadar eski bazı müzisyenlerle ve işletmecilerle baş etmelidir.

  kadıköy müzisyenleri büyük oranda dış dünyaya kapalı fanuslarında yaşarlar, kızılay müzisyeni ise anadolunun bağrından kopup gelmiştir, rock'çı hatunlarla da takılmasını bilir, sakarya caddesindeki ankaragüçlülerle de.

  iş beste üretimine geldiğinde ise kadıköy müzisyeni daha eğlenceli işler çıkarabilirken, kızılay müzisyeni yaşadığı ortamın haleti ruhiyesiyle damarın dibine vurur.