şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy'ün en tiksinç, en mide bulandırıcı yeri. halayını, horonunu siktiklerim.
  • bir grup insan 7/24 halay çeker burada. bazen kendi kendine 3-4 kişilik bir grup, bazen de 10-20 kişilik büyükçe bir grup ve onları izleyen kalabalık. "fakat neden?" diye düşünmek ise zaten yersizdir.
  • birgün burada halay çeken kekolara halay başı olarak katılıp denize dökeceğim, evet bunu insanlık için yapacağım.
  • hafta sonları halayın ve bilhassa horonun merkezi olmasının nedeni muammadır. bir değil iki değil, insanların rıhtımı görünce coşası mı geliyor anlamadım ki.

yine de güzel şeydir rıhtımda arkasına denizi almış coşan insan manzarası..
  • -cd lazımmı abi?
    -yok.
    -program lazımmı abi?
    -yok saol..
    -hayvanlı var abi!!?*
    -...
  • hala 90'larda yaşıyor olduğumu hissettiren, vapura, deniz otobüsüne yetişmek için koşturduğum, akbilimi kaybettiğim, akbilimi bulduğum, büfelerinden bolca tost yediğim, sıcak çayını içtiğim, sarhoş olduğum, doğduğum yer, hayatımın arka fonu.
  • gerçekten burada çekilen halaydan bıkkınlık gelmiştir. müzik de korkunç! hiç mi zevkiniz yok ya. bu kadar olmaz.
  • balıkçılarının rekabet halinde oldukları mekan-ı kadıköy'dür. sahildeki balıkçılar birbirlerine acayip kin duyarlar ya da ben öyle anladım. büfenin yanındaki balıkçıdan 2.5 ytl'ye ekmek arası isterken birden adam bağırıverdi:

-gelin görün gençler kimden alıyor balığın hasını! çapulculardan balık yemeyin, gelin, gelin... (benim aşırı derecede götüm kalkmış vaziyette, bu arada 10-15 metre ilerdeki balıkçıya sert gözlerle bakıyor bu balıkçı abimiz)

karşıdaki balıkçı denilenleri duymuş olacak ki:
    -kolpalar, ibneler yiyemez bizim balığımızı. sadece has delikanlılara balıkkk. (bu arada sanki bana bakıyor gibi hissettim ki bakıyordu eminim*)

bütün kadıköy ruhtımındaki kişilerin gözü benim üzerimdeydi sanki, adam rant hırsı ile beni neredeyse ibne ilan etti. şimdi dönüp "ne diyon ulan" desem beni denize atacak (iri yarı bir herif), "balık yiyelim derken balık olacağız" dedim ve tüm ezikliğimle otobüs duraklarına doğru yolu adımladım, "kapitalizm böyle şey olsa gerek" deyiverdim. *
  • bu milletin ne sikim bi millet olduğunu anlamak için mükemmel bir gözlem alanı...