şükela:  tümü | bugün
 • devletlular tarafından kadıköy sahilinde denizi doldurup koskocaman bir camiinin yapılması fermanı yayınlanmış, ismi bile belliymiş "ulu" olacakmış. deprem ülkesinde denizi doldur cami yap, anlayan varsa beri gelsin.
  kafam çok karışık sözlük.

  işte haber.
 • istanbul 'un girişi olacak vitrin bir yerde kadıköy balonun orda köşeye dikilecek yeni camii. tarihi osman ağa camii olduğu halde. taksim, çamlıca, göztepe parkı, ataşehir den sonra yeni cami polemikleri başlasın.
 • elhamdüllillah müslümanım ama hala anlayamadığım olay.

  bir haydarpaşa protokol camii var sahil kenarı sayılabilecek bir yerde. ne kadar doluyor duyan, bileniniz var mı?
 • chp'li kadıköy ahalisi karşı çıksın, rte-akp şurekası da meydanlarda "bunlaağğrr camiiğ düşmanığğğğ" diyebilsin diye ortaya atılmış bir proje.
  bırakınız yapsınlar. ses etmeyin.
 • millet osmanlıcılık filan diyor da, adamlar 500 sene dokunmamış, şehrin o yakasının siluetini hiç bozmamış, şimdi ne yaptığını bilmeyen bu zevksiz hanzolar yüzünden osmanlının o estetik bilen mimarlarına laf etmem.

  bir de büyük şehir belediye başkanı olan adam mimar aslında, demek başka bir şey olsa iyice bitmişti şehir. aslında istanbul'un kuzey ormanlarını ve terkos ve etrafını bitirecek bir hamle olmasa cidden kanal istanbul'u yapsınlar diye desteklemeye başlayacağım, sonra da oranın sağına solun ne dikiyorlarsa diksinler, buraya dokunmamak şartıyla ama nerdeee! adamlardaki zihniyet; nerede rant orada inşaat.
 • başlık altındaki yorumlarda deniz doldurulup cami yapılmasının absürtlüğünden değil de, kadıköy halkının kafirliğinden bahsediliyor.

  bak bak heriflere bak lan. hüküm veriyor lan adam. gayrimüslim semtiymiş kadıköy. fenerbahçe'de japon curling takımı amk zaten.

  iyice kafayı yediler lan. ya onlar delirecek ya biz. bence biz delirelim. uzaydan görülen camide namaz kılan direkt cennete gidiyomuş. daha büyük yapın amk, boğazı doldurup komple cami yapın zihniyetini siktiklerim.
 • moda'da garbın afakına karşı iki kadeh rakı parlatır, uzaktan minaresini gördüğüm camiye bakar, cezaevinde bizden çaldıklarının hesabını veren telmaşa dünya lideri ve avanesini tüm iyi niyetimle! anarım. yapılsın.

  selvi'yi de yargılatırız soytarılıktan. hayali bile güzel amq.
 • (bkz: her kuşu siktik, bi tek leyleğin kulağının arkası kaldı)
 • çok çok çok tehlikeli bir düşünce. kadıköy'de bunu yapmaya çalışırlarsa ve ısrar ederlerse 2. gezi ortaya çıkar ki bu sefer ortalık iyice karışır. adamların cami aşkını da bir çözemedim gitti amk.
 • insanı dinden imandan soğutmaya çalışıyorlar, mükemmel bir pr çalışması, bence topluca dinden çıkma ayini yapalım da rahatlasınlar. bu kadar artniyetli bir iş olur mu lan? yapın anasını satayım bütün ülkeyi cami yapın ankara'dan tam anıtkabirin ortasından da minareyi çıkın "burj el turk" gibi hep beraber oh çekelim.