• asla bir dostlar kıraathanesi değil. hergün ordayım.
  • everest'e tırmanan dağcıların dinlenme bölgesi gibi, herkesin üstünde the north face, jack wolfskin, helly hansen.
  • rıhtımdaki starbucks'ta haftaiçi türkçe'den çok yabancı dil konuşulduğunu duyabilirsiniz. zaten burada oturabilmek için ders çalışmak, notebook'a bakmak veya yabancı dil konuşmak kurallarından birini yerine getirmek zorundasınız. şaka bir yana hafta içi, haftasonunun aksine oldukça sakin ve huzurludur. (haftasonları mümkünse yakınından bile geçmem)

bir kez kredi kartımı unutma dalgınlığı yapmıştım, sağolsunlar bir zarfın içine koyup saklamışlar. kimliğimi gösterip teslim aldım. bir de terastan içeri girilen kapı ile ilgili bir sorun var. bam güm sesler çıkarıyor girmeye çalışırken insanlar, rahatsız edebiliyor.
  • rıhtım şubesi bu aralar beş katlı olma yolunda yarı tadilattadır. komple yerleşmişler binaya, üst katların manzarası da pek hoş.
  • bahariye 'de de bayır cıkarken sol tarafta bulunabilendir..
  • rıhtım şubesinde tuvalet şifresi gün itibariyle 4792* . iyi işemeler.
  • bir nevi oksimoron.
  • bir gün burada otururken içim geçti ve gök gürültüsüyle uyandım. gözlerimi açtım bir de ne göreyim, çevremde tanımadığım üç kız. dışarıya baktım fena halde yağmur yağıyor, ipini koparan gelip boş bulduğu yere çökmüş. neyse baktım karşımdaki müzik dinliyor, çaprazımdaki sızmış, yanımdaki de kitap okuyor. olacak bir şey yok diyerekten sığır gibi uyumaya devam ettim.

bu da böyle siktir boktan bir anımdır.

tanım: yağmur yağdığında sığınak görevi gören kahveci.
  • görevlilerden birinin söylediğine göre tadilat bitince dünyanın en büyük 2.starbucks ı olacakmış. şu an tadilat sürmekte ama en üst katta süper deniz manzarası ile kahve içilebilir.
hesabın var mı? giriş yap