şükela:  tümü | bugün
 • 1 kilometrelik yarıçapta dört adet cami varken kurulması elzem olan ibadethane. haftada 35 namaz vaktinin sadece birinde(1/35) ziyaret edilecek olması küçük bir ayrıntı tabi.

  caminin inşa ve işletme maliyetlerini ihtiyaç sahiplerine dağıt desen taze gelin gibi kırıtırlar, çünkü gösterecekleri bir şey olmayacak ortada.
 • cami'nin inşası için otopark'ın, spor kompleksinin, yeşil alanın ve oturma banklarının bir kısmı yıkılacak. kadıköy'ün son yeşil alanını da siyasi islamcılara teslim ettiğimize göre huzur içinde uyuyabiliriz.

  sayın yetkili, yeşil alanın hemen arkasındaki eski binayı yıkıp oraya yapsana camini! öldürdüğün ağaçların hesabını nasıl vereceksin? yoksa eski binayı yıkıp cami yapmak pahalıya geldiği için rant çıkmadı mı oradan? bitkileri öldürmek daha kolay değil mi? tatlı su müslümanları sizi

  (bkz: kıyamet koparken bile fidan dikiniz)
 • kadıköy rıhtıma yapılacak olan cami.

  cami inşaatı: 21 bin 740 metrekare.
  namazgâh katı: 10 bin 166 metrekare.
  harim katı: 9 bin 828 metrekare.
  mahvil katı: 680 metrekare.
  şadırvan ve hizmet birimleri: 1066 metrekare.
  toplam cami inşaat alanı: 33 bin 559 metrekare.
  kubbe hizası: 1486 metrekare.
  kubbe çapı: 56 metre.
  cami yüksekliği: 46.5 metre.
  minare yüksekliği: 70 metre.
  cami cemaati: 5 bin 490 kişi.
  zemin altı otoparkı 3 bodrum kat ve toplam 1242 araç kapasiteli.
 • otopark gelirlerine talip olduğum yapı. gerçi onu yiyecek kişiler çoktan belirlenmiştir. wc si de olabilir, onun da işletmesini alabilirim. sahilde içeni gelse yeter, hem sokağa işenmesininde önüne geçilir. altında açılcak bir cafe falan da iyi iş yapar, alkol sattırmazlar ama olsun çaydan götürürüz parayı.

  ibadetini yapan gene yapsın, benim düşündüğüm ticari kazancı ne olacak. kime peşkeş çekilecek. malum artık cami kavramı da ticarethane olarak ele alınıyor.
 • düzgün bişey yapacaklarsa eyvallah.en azından camiye benzesin pls