• son zamanlarda olan durumdur. kadıköy'de yaşayanların da dikkatini çekmiştir muhtemelen. son zamanlarda sokaklarda son ses müziği açıp, arabayı bağırttırarak geçen kekolarda gözle görülür bir artış var. bu insan müsveddeleri sadece gürültü rahatsızlığı vermiyorlar aynı zamanda sokak aralarından son hız geçerek kediler için güvenli bir yaşam alanı olan kadıköy'ü, onlar için mezar haline getiriyorlar.

ve tabii ki taciz olayları. bu analarının meslekleri bariz olan topluluk kadınları da taciz etmeye başladılar. son bir hafta içinde 3 taciz olayı dinledim. bir tanesi de gözümün önünde oldu. ben bu adama bağırdığım için adam neye uğradığını şaşırdı ve basıp gitti. ama etraftaki esnafa, insanlara baktığımdıysa hiç bir tepki vermediler.

lütfen böyle olaylar karşısında susmayın. sesinizi çıkarın. zaten istanbul'da kurtarılmış bir kaç bölge var ve kadıköy de bunlardan biri. sesimizi çıkarmaya çıkarmaya belli bir alanda izole yaşar hale gelmiştik zaten ve artık sokaklarımızda da kafamız rahat değil. illa sesinizi çıkarmak için başınıza gelmesini beklemeyin. şu bana dokunmayan bin yaşasın halinizden birazcık kurtulun.
  • beyoğlu'nun batıp kadıköy'ün yükselişiyle gözlenen hadisedir. istiklal caddesi'ni bitiren kanser hücreleri kadıköy'e sıçramış anlaşılan. bu kanser hücreleri tüm istanbul'da metastaza neden olup tüm şehri öldürecek.
  • kekoların yerleşik düzene alışamaması ile alakalı durumdur...

kendi ortamında yerleşemiyor adamlar, illa düzgün ortamları bozarak oraya yerleşecekler, sonra neden bana keko diyorlar diye düşünürler, sinir yaparlar...

olayın ırkçılıkla falan alakası yok, ingiliz holiganlar nasıl hor görülüyorsa dünyada kekolar da toplum düzenini bozdukları için hor görülür, görülmelidir... holiganların yaptıkları taşkınlıklar tüm ingilizleri temsil etmediği gibi kekolar da tüm kürtleri temsil etmiyorlar, keko dediğimizde de ırktan ziyade belirli bir davranış biçimine sahip insanlardan bahsettiğimizi anlamayıp da duyar kasacak olan varsa da kendilerini kekoların şefkatli ve kıllı kollarına emanet ediyorum...
  • sokak aralarında bangır bangır müzik çalıp insan ve hayvan güvenliğini hiçe sayarak hareket eden şoförlere ve bunların aynı şekilde kadınlara uyguladıkları tacizleri konu aldığı girdiyi okuyup anlamayanlar gelip burada kadıköy herkesindir, asıl bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı sensin diye tepki koymalarını hayretle izlediğim, kendimce gözlemlemediğim ama olduğuna şaşırmadığım taciz olaylarıdır.

bir kadına laf atıp taciz etmek ne zamandır göz yumulan bir şey oldu?

sokak arasında hız yapıp insanlara ve hayvanlara zarar verme tehdidi ne zamandır doğal oldu?

aşağılık kompleksinizden sıyrılın. insan gibi muamele görmek istiyorsanız, önce insan olmayı öğrenin.

birbirimize bok atmaya ne meraklıyız ya? taciz diyor. son bir hafta içerisinde 3 taciz olayı duydum birisine ben kendim şahit oldum, etraftakiler de ses çıkarmadı. sesiniz çıksın, susmayın diyor. gelmiş buna bile bok atıyorsunuz. hayret bir şey ya.
  • kadıköy yerine hangi beldeyi/ili/ilçeyi koysan uygun düşen önerme. muz cumhuriyeti tecavüzcü orospu çocukları affedildikçe yenilenip büyüyecek. tecavüz çocuklarını doğurmak hak ne de olsa.
  • katıldığım tespit. tacize rastlamadım ama insanların takıldığı sokaklarda ara gaz vererek gezen apaçi nüfusunda artış var. zaten içler acısı durumdalar ama kalabalıktan birileri çıkıp arabadan indirip ağızlarını yüzlerini sikse fena olmaz, biraz güleriz.
  • (bkz: işte bunlar hep kentsel dönüşüm)

inşaatların artmasıyla şantiyelerde yatan arkadaşları da atlamamak lazım.
  • once moda sahilinde içtiği bira sisesini kırıp sahile tecavüz eden magandanin sonrasinda da sahilde yürüyüş yapanlara yurumesi şekline sıkça tanık olduğum durum. önlem adına geç saatte sahile gidecekseniz tek olmayın ya da yaniniza caydırıcı birseyler alın.
  • metronun açılması ve ulaşımın kolay olması nedeni ile tüm anadolu yakasının kadıköye akmasından doğan durumun sonucudur.
  • hastane yazmayı bilmeyen kekoların kadıkoye göç etmiş kekoları savunmasına vesile olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap