şükela:  tümü | bugün
  • geleceğin ışid militanları için mi sınav yapılıyordu acaba? soru gerçekse eğer bu rezil kepazeliğe başka yorum bulamadım.

edit: başlık açıldığında dizelerin yahya kemal'e ait olduğu bilgisi yoktu ancak bu durum dizelerdeki gericiliği, yobazlığı mı gizliyor amına koyayım? cübbeli ahmet ya da ebu hanzala da aynı cümleleri kurabilirdi. salt söyleyene göre mi anlam kazanıyor? kaldı ki bugün bu dizelerin kullanılmasının asil nedeni de rte'nin sürekli yaptığı, "yerli ve milli" vurgusu. kadıköy'ü ötekileştiren nefret dilidir. yemeyin bizi aynı ülkede yaşıyoruz.
  • ipss

işid personeli seçme sınavı

bir ara yerleştirme yapıcaz biz size devran dönecek
  • kadıköy insanının aydınlıktan, çağdaşlıktan, modernlikten, cumhuriyetten, atatürk ten, laiklikten, demokrasiden, eşitlikten vb. güzelliklerden yana taraf olmasını hazmedemeyenlerin ortaya attığı sıçmıktır.

not: kadıköylüyüm.
  • yahya kemal ve zircahil sevenleri bu milleti birarada tutan seyin din oldugunu dusunuyor. sikinti da buradan kaynaklaniyor. bu sayede hukumet halki "milli hukumetiz" diye kandiriyor.
  • moda'da doğup büyümüş bir çocuk olarak kendimi hiç yerli gibi hissetmedim. bizim zamanımızda yerli, pazar sabahları tv1 de (trt) yayınlanan kovboy filmlerindeki kızılderililere denirdi çünkü.
  • cevabı b şıkkı `çocukların sütü çok temiz, karakterleri kuvvetli oluyor` olan soru.
  • anasının amından doğmuş birinin sorduğu sorunun içinde geçen cümle.
  • kadıköy sahray-ı cedit doğumluyum. moda'yı da pek pek severim.

türklüğümden şüphem yok. dinsizsem bunun kadıköyle alakası yok. ama beni tanımayan görmeyen birine, bana karşı böyle bir önyargı empoze ettiği için; bu soruyu hazırlayanından girip, basan yayınevinden çıktım az önce...
  • sözde yerli ve milli safsatalarına dahil edilmeyen çocuklar kalmıştı, o da oldu.
    kadıköy'de doğanlar yerli ve milli değil ama bağcılar veya esenlerde doğanlar yerli ve milli mi ?
    şüphesiz kadıköy, beşiktaş, bakırköy gibi yerlerde doğan çocuklar daha kaliteli olacaktır.
  • yahya kemal dindar muhafazakar bir şair olarak bunu iddia edebilir. kendi düşüncesidir. asıl sorun devletin bu görüşü çocukların kafasına sokarak onları daha ortaokul çağında ayrımcılığa, kin ve nefrete yönlendirmesi, kendi vatandaşları arasında milyonlarcasını sadece yaşadıkları yer üzerinden yabancılaştırması.

o devlete sormak lazım. madem o semtler milli değil, bırakın özerkliklerini ilan edip kendi kurallarıyla yönetilsinler. bunu yapmaya bir tarafınız yer mi?