şükela:  tümü | bugün
 • olay anında çekilen video

  kadıköy metro çıkışında müziğini icra eden gülşah erol'un darp edilmesidir. kendisi instagram hesabında olayı şöyle anlatmış;

  2 ağustos, dün 2 polis memuru tarafından darp edildim. kadıköy metro girişinde. enstrumanımı bomba beni de terorist ilan ederek bir odaya kapattılar. ellerime kelepçe takılıp defalarca yumruklandım ve tekmelendim. türk bayrağı ile suratıma vurdular, biz bu ülkenin vatandaşıyız diyerek, ya ben? müzisyenim kollarıma, ellerime lütfen dikkat edin dememle daha çok darp edildim. benim gibi insanlar bu ülkeden gitmeliymiş, ben ve benim gibiler vatan hainiymiş. beni hapise atmakla tehdit ettiler, tüm aileme ağıza alınmayacak sözlerle hakaret ettiler. sonuç tertemiz olan hayatımla, kalbimle özgürüm lakin canım çok yanıyor... vücudumda oluşan zararların fotoğraflarını koymadım, çünkü çok kötü, bu kadarı bile bu ülkede neye maruz kaldığımı gösteriyor olmalı. ben müzisyenim! bu ülkeye emek harcayan bir sanatçıyım. hakettiğim bu mu?! lütfen dikkat edin müzisyen, sanatçı arkadaşlar, size hakaretle ve saldırıyla yaklaşsalar dahi susun ve yanlarından uzaklaşın. her yerim ağrıyor, çenem, gözüm, yüzüm, bacaklarım ve kollarım darp içinde ama en çok kalbim acıyor. dün ölebilirdim...

  emniyet'ten gelen açıklama;

  02.08.2017 günü saat 17.40 sıralarında kadıköy metrosu doğru turnikilerine gelen g.e. isimli bayan şahsın çantasına özel güvenlik görevlilerine bırakmak istediği, özel güvenlik görevlilerinin çantayı alamayacaklarını belirtmesi üzerine şahsın 'bomba mı var' şeklinde bağırması ve devamında kendisini uyarmak için gelen polis memurlarından birinin boğazını sıkarak hakaret etmesi neticesinde şahıs gözaltına alınmış olup şahıs hakkında görevli memura mukavemet, hakaret ve kasten yaralama konularında işlem yapılmıştır.”
 • çok üzücü, rezalet ötesi bir olaydır. ne desem bilemiyorum artık...
 • polis vahşetinin acı bir örneği.

  son 1 yıl içinde yapılan zulmün günahsız yere öldürülen insanların haddi hesabı yok.
 • gecmis olsun dedigim muzisyen. yazik gunah gucleri anca bunlara yetiyor. hukumetin polisi diyince de kiziyorsunuz sonra. ne sucu var bu insanlarin, dunyanin her yerinde olan bir sey bu, orta dogu pisligine bulasmis sizofren herkesi dusman goren biat kulturu had safhada olan ulkeler haric.
 • yaşadıkları ve yazdıklarıyla içimi acıtan bi insancağız.

  çürük, iğrenç, bombok bi ülke burası. güzel olan her şeyin karşısına kapkaranlık dikilen insanları, zihniyeti, gelenekleri, inançlarıyla...
 • acab diyorum, başka da bir şey demiyorum!
 • olay esnasında çekilen video şurada var: https://twitter.com/…yigi/status/892769629558505475

  burada dikkat çeken husus, böylesi hak ihlalleri sırasında polis, güvenlik görevlisi vb.nin hemen çevredekileri uzaklaştırma, mağduru yalnız bırakmaya çalışması.

  bakın dikkat edin orada güvenlik görevlisi "adam bomba var diye bağırıyor" dedikten sonra polis de "sen bu kadın kim, biliyor musun?" diyor. muhtemelen devamında "türkiye çapında aranan bir terörist" vb. diye yalan söylüyor/söyleyecek. bu kadar basit bir iş bunlar için. böyle durumlarda inanmayın, mağdurları yalnız bırakmayın.
 • wowww muhteşem yeni türkiye! toplumsal alanlarda bile insanlar hiçbir suçu yokken bi odaya alınıp hukuksuzca haksızca dövülüp bırakılıyor.

  normalde bir suç unsuru olsa emniyete götürüp üst arama ve ifade işlemi vs yapabilirlerken emniyet ve adliyeyle, hakimle, savcıyla hiç uğraşmayıp gözüne kestirdiklerine cezalarını oracıkta kendileri veriyorlar muhteşem yeni türkiye!
 • olay muz cumhuriyetinde gerçekleşmiş olup şaşırtmamıştır. korku imparatorluğunda yaşıyorsanız düşünmemeli, sorgulamamalı, itiraz etmemeli ve en önemlisi sanat-spor-bilim ile uğraşmamalısınız.

  mutlu bir vatandaşlık için hepinize günde minimum 4 saat a haber izlemenizi öneriyorum. (bkz: ver mehteri)
 • bu arada başlık sol çerçevede sansürlenmektedir. insanların bu olaydan haberdar olması zorlaştırılmakta, engellenmekte. bravo sözlük! bravo kanzuk! sansüre karşı yürüyüşlerden nereye!