şükela:  tümü | bugün soru sor
 • içine sıçtığımın memleketi!

  bu andavallar nereden alıyor bu cesareti, neden birden bire bu kadar pervazsızlaştılar; bu ülkenin hiç mi hakimi savcısı polisi yok?

  tiksiniyorum artık!
 • şapkalı arkadaşı takdir ettim. ayakta duramayan, kafa atmaya çalışırken sendeleyip düşeyazan adamdan dayak yemeyi başarmış.

  ah bana denk gelmiyor ki şöylesi bir ay yatalak bırakayım.
 • yeldeğirmeni dedikleri mahalleyi bilen bilir de bilmeyenler ötüyor işte bik bik. kadıköy merkeze yakın olup da bu kadar pisliğin olduğu başka yer yok. o çocuk herife saldırsaydı emin olun 15 kişi üzerine çullanırdı. oranın arınması için napalm atılması lazım. nuh köklü'yü hatırladınız mı? kar topu yüzünden öldürülmüştü hani? he işte ora bura...
 • şapkalı arkadaşın yerinde olsaydım var yaaa..

  ah bana denk gelecekti o herif var yaaa...

  giderdim adamın yanına, küfür etme birader ayıp oluyor derdim.

  ters köşe ne güzel di mi? :)

  sevgili gençler, durumlar artık bildiğiniz gibi değil, suçlu görünen suçsuz, suçsuz görünen suçlu olabilir. bu gibi durumlara karşı tamamen nötrüm. sadece kadınlara şiddet uygulasaydı o zaman müdahale ederdim diye düşünüyorum, ki ondan da tam emin değilim. sevgilimdir vurur sana ne lan o.ç. diye bağıran kadın(lar) gördü bu gözler.

  heey gidim heyy.
 • birazdan damlar "ah bana denk gelseydiciler". arkadaş artık dayanamamış tepkisini kendince koymuş. keşke bu işe yaramazlar azalarak bitse.
  bu sefer damlayamacaklar gibi :))
 • adamın hangi mahallede ve nasıl bir insan olduğu belli 'ahh bana denk gelecekti'ciler toplanıp karşısına dikilebilir..

  çocuk hiçbilmediği bir mahallede bunun fazlasını yapamaz, oradan gelir biri kurşun sıkıp kaçar kimse şahitlik yapmaz, biri adamını koyar aklanır olan iyi adama olur yaşadığımız yerin kopenhag veya zürih olmadığını iyi biliyoruz
 • uçarak kafa atmak suretiyle bir kadını kurtaran dayıyı hatırlatmıştır
 • işte böyle durumlarda böyle ilerici gençler olay anında veya sonrasında gerekli tepkiyi vermedikçe daha da başımıza çıkacaklar. kültürel anlamda kendimizi geliştirdiğimiz kadar sokakta da geliştirmedikçe hep ezilen olacağız. oradaki gençlerin gerekli cevabı tadında vermeleri gereken mahlukat.
 • bu piçe ve türevlerine verilecek tek cevap aynı türden hayvan gibi saldırmak olmalıdır. başka alternatifi yoktur.
  despotizme tek cevap despotizmdir.

  ama bunun için kitlesel hareket etmek en mantıklısı.

  keşke en azından kadıköy vb. yerlerde bu tip sokak kavgalarında bunlara hakettikleri cevabı verebilecek bir örgütlenme olsa. insanlar seve seve dahil olacaktır. en azından barınma olanağımız olan yerleri bu çomarlara bırakmıyor olsak.

  çünkü bu ağzından salyalar akıtmak suretiyle "hamuğagoyuduğum" gibi sesler çıkartarak saldıran hayvanlar da bireysel değil, sürü halinde hareket edebilen ve şiddet olmadan iletişim kuramayan hayvanlar.

  hayvan bile değiller aslında. bir çeşit yaşam formları.

  kadıköy'de bir antifa olmalı fikrine sonsuz katılıyorum.
 • olum dövüşmeyi bilmiyosun neden karışıyosun amk. boş yere dayak yiyen bir genç içeren video.