şükela:  tümü | bugün
 • http://www.hurriyet.com.tr/…-bu-yapilir-mi-40753970

  kadıköy’de yolcu almak için aniden duran minibüse çarpmamak için ani fren yapan motosikletli çift seren okur ve samet yüksel, dört minibüs şoförü tarafından feci şekilde dövüldü. şoförlerden şikâyetçi olan seren okur, “dört erkek beni yerde tekmeledi. acıdan bayılmışım. motosikletimi yere devirdiler. bir kadına bu yapılır mı?” dedi.

  başımdan daha yeni geçen bir olayı aktarayım:
  yaklaşık bir ay önce işyerimden çıktım ve hemen yakındaki kavşağa geldim. ama kavşak kilit adım atmıyor. arkamda da hatlı bir minibüs. kavşağa girersem daha fazla tıkanacaktı ve kavşak açılsın diye 3-4 arabanın geçmesine izin verdim. bir anda minibüs şoförü kornaya basmaya başladı hiç durmadan. neyse kavşağa girdim bu da yanıma geldi ve pencereyi açtı (hla trafik yürümüyor)25-26 yaşında genç, bende açtım camı, hayırdır birader dedim trafik felç nereye gideyim? başladı ana avrat küfür etmeye. arabadan indim dedim ne küfür ediyorsun bu da indi küfür etmeye devam ederek arabamın sağ tarafına yumruk attı. bir baktım kaporta yamulmuş. lan dedim sen benim malıma nasıl verirsin bende bastım küfürü. baktım üstüme geliyor geri adım yok ağzının ortasına geçirdim yumruğu. sonra beklemediğim birşey oldu bu minibüse koştu. sopa çıkardı üstüme saldırdı tekrar. ben birşey alacağını tahmin ettiğim için peşinden gitmiştim kafama vurmaya çalışırken sopayla elini tuttum yere yuvarlandık. bir şekilde sopayı aldım elinden araya girdiler. beni tutarlarken bu atladı minibüse kaçtı... ama eminim yakında başka minibüsçü olsaydı olayı bilmeden onlar da saldırırlardı bana...
  minibüsçü terörü heryerde. kafasına göre durur, yolcu alır, yolcu indirir kavga eder. nasıl bunun önüne geçilebilir hiç bir fikrim yok...
 • care özellestirme! belirli bir durak fiyati belirlesin devlet bunlari ödesin ama artik özel söför olmasin hepsi devlete baglansin.

  edit: care kamulastirma demek istemistim. (mesaj kutusunu patlatan herkese tesekkürler ilk sayfayi okuyabildim sadece:)
 • minibüsler gelişmemiş ülkelerin en tipik göstergesidir. derhal yasaklanması gerekiyor tüm çeşitlerinin ancak kime diyoruz bu çivisi çıkmış memlekette oraya gelene kadar neler var neler.
 • gün geçmiyor ki kadıköy'de bir terör olayı daha yaşanmasın.
 • minibüşçülerin, özellikle kadıköy hattında çalışan minibüsçülerin %80'i belirli bir kesimden oluşuyor. bunların yediği haltları yıllardan beri bildiğimiz için habere hiç şaşırmadım.
 • türkiyenin en büyük mafyatik oluşumu olmayı taksicilerle kaptırmak istemeyen bir güruhun karıştığı bir olay olduğu için -maalesef- şaşırmadığımız olaydır.

  dolmuş dediğimiz olay gerçekten de bir ülkenin gelişmişlik seviyesinin en belli başlı turnusollarından biridir. bir ülkede dolmuş hattı varsa o ülke gelişmemiştir bu kadar net.

  gerçi ülke olarak hangi suçluyu ceza ile caydırabiliyoruz ki bunların devletten korkmasını bekleyelim...
 • cezalar az. hatta yok!!.
  mesela bunu yapanlara vereceksin 5-6 yıl hapis cezası, ehliyetlerini ömür boyu men edeceksin, minibüslerini de ömür boyu bağlayacaksın; bak bakalım götleri yiyecek mi diğerlerinin benzer şey yapmaya.

  ama bu teröristler kadın/çocuk demeden herkese terör estiriyor ve yanlarına kar kalıyor.
  niye ?. çünkü cehape rörörörö. meydanlarda chp'ye diye 15 yıl kim sallayacak sonra. kim takar minibüsçü terörünü, halkın güvenliğini!!.
 • doğuda bazı ülkeler var, erkekler beğendikleri kadını, kendilerini reddetmesine rağmen, sokakta alıkoyup topluca tecavüz ediyor, tecavüzden sonra şikayet etmesin diye topluca dayak atıp linç ediyor yalandan bahane üreterek. hiçbir şey olmamış gibi, kadın yerde cansız yatarken, tecavüzcü dayakçı kitle elini kolunu sallayarak günlük hayatına devam ediyor.
  nedense bunu hatırlatan korkunç olay.
  haksızlığa uğruyorsun, sonra sana haksızlık eden kişi, adam toplayıp linç ediyor, hiçbir şey olmamış gibi dayağın ardından elini kolunu sallayarak basıp gidiyor.
  allah belasını versin bu ahlaksız şerefsizlerin hepsinin.