şükela:  tümü | bugün
  • son dönemde sıkça gördüğümüz polis şiddetinin bir başka örneğidir.
    kaynak: https://twitter.com/…urk/status/1264882643067457536

edit: polisin görevden uzaklaştırıldığı söyleniyor, insanlar unutunca geri göreve getirileceğini düşünüyorum, takipçisi olmak lazım.
  • daha dün kafasına kürek yedi polis. dingil hewal anlayış da gelmiş "son dönemde sıkça artan polis şiddeti" diyebiliyor. yok öyle sazanlık bro çok tırmalama. olayın önünü öncesini getir görelim. ondan sonra beraber eleştirelim. yoksa sabaha kadar anırsan beyhude.

edit: "son günlerde artan polis şiddeti" yazan elemanın entrylerini azıcık kurcalayın özelden saydırmadan evvel. polise bayıldıgımdan değil. pkk insan yaktığında susan adamlar bunlar. polisin kolu kazayla birine çarpsa ortalıgı ayaga kaldıran adamlar bunlar. ki yeniden söylüyorum hayatta en son isteyecegim şeydir polisi savunmak. lakin polisi eleştirene de bir bakın derim. sonra da bunların nelere susup nelere ses çıkarttıklarına.
  • polis devleti olduk böyle görüntüler normal, o kadar çok polis ve bekçi var ki her gün yeni bir mevzuları çıkıyor ortaya.
  • dava açılırsa devletin iyi bir tazminata mahkum olacağı karardır.
  • oldum olası sevemedim şu polisleri. ulan hepsinde bir aşağılık kompleksi, hepsinde bir kendini üstün görme.
    sonra senin kıçındaki donu benim vergilerimle alıyorsun deyince banal oluyoruz.
  • -senin bana vurman doğru mu abi ?
    -doğru, ben ona karar verdiğim için doğru.(?)
    şu diyalog çoğu şeyi anlatmaya yetiyor burada paragraflarca yazsan şu iki satırın anlattığını anlatamazsın.

o atılan tokat soma'daki tekmeye ne kadar çok benziyor değil mi ?

edit :
    çok fazla mesaj aldım. kadıköy piçi diyen var , provakasyon yapıyorsun diyen var.
    lütfen beni aydınlatın eğer öyle ise bu entry'i kaldıracağım.
    videonun içinde geçen diyalogları buraya yazmam provakasyon mudur ?
    yoksa ben bir troll saldırısı altında mıyım ?

edit2:
    bakın arkadaşlar düzgün bir üslupla gelin tartışalım.
    savunduğunuz şey cok ilginç . bu bir ınanç yada siyaset meselesi değil . bunu tabu haline getirmenin anlami yok. salgin zamaninda ekmegini çıkarmaya çalışan bir garibana yapilan şiddet. adamın çaresizliğini görmüyor musunuz ? kaç gece uykusu kaçacak kim bilir.
  • polislik bu değil. bunun gibi polisler meslekten men edilmeli. güçsüz sahipsiz insanları yol ortasında döven polis aynı gün işten atılmalıdır. bu işin bahanesi olamaz.
  • polisler de içişleri bakanına özeniyorlar. onun üslubunu örnek alıyorlar. 80 dönemi gibi polisin mafya olduğu döneme girdik. 15 temmuz ve sonraki günlerde "karakolun önünü terk etmeyin" , "bize destek olun" diyenler bugünlerde vatandaşını dövüyor.

bugün çorlu'da yaşanan başka bir polis şiddeti:
    polis,çorlu’da evinin bahçesinde oturan yurttaşlara"şerefsizler içeri girsenize” diye sesleniyor.yurttaşların tepkisi üzerine onlarca polis, kapının önünde oturan aileye saldırıyor.
    https://mobile.twitter.com/…tus/1264824095558062082
  • ekmek parası peşinde geceli gündüzlü çalışıp alnın akı ile alın teri ile para kazanıp yaşam mücadelesi veren bir gariban kuryeye reva görülen psikolojik, ruhsal, sözel ve fiziksel şiddettir.

kurye ve pek masum ve şirin polis arasındaki diyalogdan bir kesit;

gariban kurye = senin baba vurman doğru mu abi ??????

masum ve şirin polis = doğru..

masum ve şirin polis = ben ona karar verdiğim için doğru. &%&%:((

güce tapıp güçlüyü el üstünde tutup sorgusuz sualsiz haklı görenler ! bunu sizler yarattınız !! eserinizden memnun musunuz şimdi ??
  • polis ve bekçi ortak yapımı çalışmadır. şaşırdık mı tabi ki hayır.