• [https* 10 sene geçmiş olmasına rağmen bu yorumun altına imzamı atarım.yok arkadaş, koskoca anlı şanlı kadıköy'de dosdoğru yemek yiyeceğin şu birkaç mekan dışında yer yok.
    yeldeğirmeni'ndeki bop! eklenebilir listeye belki bi de benim için.

yok.. özenmeden öylesine yiyip kalkıp yola koyulacak kadar da değersiz değiliz aslında yaa
  • kesinlikle zurna dürümcü erdal usta. eskiden ayda yılda bir uğrarken bu aralar kadıköy'e sıklıkla uğramam neticesinde müdavimi oldum, hala bıkmış değilim. masadaki mayonez aktif kaldığı sürece siz de zurnadan bıkmazsınız.
  • kiliselerin olduğu sokak boyunca yemek yenecek çok yerler var. son olarak da oraya tavuk dünyası açıldığını duymuştum.
  • eski benusen lokantası
    çiya
    tatar salim
    halil lahmacun
    yanyalı fehmi lokantası
    ekspres inegöl köfte - adapazarı ıslama köftecisi (işkembesi çok güzel)
  • yemek bir şekilde halledilir. ne bileyim fornello'nun pizzaları iyidir mesela. ya da ucuz olsun diye kasacaksanız tek büfe ya da petek büfe vs. takılabilirsiniz.

ammaaa...

yemek üzerine kahve için gidilecek tek adres; rafine espresso bar. ama moda caddesi üzerindeki eski yerden bahsediyorum. irma butik karşısındaki yeni ama soğuk mekândan değil. iki yerin de kahveleri zaten tüm istanbul çapında en iyi sayılabilir. tatlılar da şef kaan sayesinde efsanevidir. yine de moda caddesi üzerindeki o ufacık dükkan candır.

not; giden, talha'ya ve denk gelirse gökhan'a selam söylesin.

ps; bu entry en ufak bir çıkar düşünülmeden, taa trakya'dan girilmiştir.
  • borsam tasfirin
  • mantı ve çiğ börek için moda'da (bkz: pita mantı)
    döner için moda'da tabi ki (bkz: korkmaz büfe)
    pide için kesinlikle moda'da (bkz: pidesun)
    ev yemeğinin en tepesi moda'da (bkz: gönül abla)
    pizza için moda'da (bkz: pizza moda)
  • bu adresten güzel bir programa ulaşabilirsiniz. bayagı güzel yerleri geziyor ayrıca krtkulturtv'ye de arada bir göz atabilirsiniz
  • açılın konunun eksperi geldi*

- keyifli bir akşam yemeği yiyeyim, biraz şarap içip sohbet edeyim ya da flörtümle, sevgilimle gidecek, loş ışıkta tatlı tatlı sohbet edecek mekan arıyorum diyorsanız, dün moda, yer moda, rita moda, antre cafe, aralık moda, barmy

- yöresel yemekler yiyeyim, netflix’in chef’s table’ına konuk olan ilk ve tek türk mekanı kimmiş göreyim diyorsanız, çiya & çiya kebap

- güzel bir döner yemek için mutlaka - tatar salim döner lokantası, daha salaş ama listeleri altüst eden bir dönerciye gideyim derseniz korkmaz büfe

- el yapımı soslarıyla lezzeti arşa çıkaran bir burger yiyeyim diyorsanız zapata, farklı bir burger deneyeyim diyorsanız antep fıstığı ve kars gravyeri gibi çeşitleriyle mini eatery, benim için etin kalitesi ve tütsülenerek pişmesi mühim diyorsanız 2bites, ben hamburgerimi birasız yemem derseniz trc american dinner

- çıtır tavuk sevdalılar için coni & co ve salt fried chicken

- brisket ya da pastrami gibi aroması yüksek etlerle yapılan lezzetli sandviçler için rita deli ve kong

- sakin bir sokakta keyif yapmak ve f/p oranı güzel yemekler yemek, hoş bir pazar kahvaltısı yapmak isterseniz juliet kitchen & rooms

- sağlıklı bir yemek yiyeyim, fancy bir ortamda takılayım, kafam da midem de rahat olsun diyorsanız 700 grve pazar gastrogaleri

- iyi kokteylleri olan bir yer yok mu derseniz nor kadıköy, yer moda ve aralık moda

- sadece lazanya yapan müko bir restoran için paul’s lasagna

- vedat milor'un şarabın yanında yemek için tavsiye ettiği ve beş yıldız verdiği sayılı restoralardan biri için pidesun

- lahmacun için tabii ki borsam taşfırın

- balığı birçok farklı şekilde pişiren, yenilikçi bir restoran için selfish seafood

- sokak lezzetlerinin en cool haliyle tanışmak için basta street food, muutto

- sosisli sevenler için cheddardan pastırmaya kadar seçenekleriyle saucisse moda, kotti's hot dog

- çeşit çeşit cheesecake yiyeyim, asuman'da sıra bekleyenleri süzeyim derseniz dem moda

- güzel bir viyana kahvesi içeyim, julius meinl yok mu buralarda diyorsanız - page coffee & gallery

- instagram'a atmalık fotoğraf çıksın, pazar kahvaltım şekil olsun ama güzel de olsun derseniz naan bakeshop

- üçüncü dalga kahveci olsun, sakin olsun, menüsü de leziz olsun diyorsanız - guten morgen

edit 1: bu listeye edit gelecek...
    edit 2: bu kadar güzel mesaj beklemiyordum ya, çoteşekkürler. diğer restoran/cafe listelerime de göz atabilirsiniz. küçük gurmeler mutlu.*
    edit 3: haziran 2021 kapanan mekanlar vs. update.
hesabın var mı? giriş yap