şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çığırından çıkan durum.

  uzun uzun bu kentsel dönüşümün rant amaçlı yapıldığını, insanların evlerinin değeri 2 kuruş artsın diye evindeki ağaçtan, bahçeden vazgeçip, mevcut metrekaresinden daha küçük sevimsiz, şekilsiz, devasa katlardan oluşan bir beton yığınına sahip olabilmek için gerekirse yıllardır tanıdığı komşusuyla boğaz boğaza geldiğini, biraz parası olanın müteahhit kesildiğini, ruhsatların peynir ekmek gibi dağıtıldığını, o yüzden kadıköy'ün kocaman bir şantiye alanına dönüştüğünden bahsetmeyeceğim. çünkü bunlar birkaç yıldır uzun uzun konuşuluyor.

  benim dikkat çekmeye çalıştığım kısım denetimsizlik nedeniyle bu inşaatların rahatsızlık vermenin ötesine geçip can almaya başlaması. her sokak arasında birkaç inşaat, bu inşaatların önünde iş makinaları, sokaklar kapalı, çalışma saatlerine ve gürültü seviyesine dikkat edilmeden çalışılıyor. yollar hafriyat, beton dökme kamyonlarından geçilmiyor. bu devasa boyuttaki kamyonlar umursamaz şekilde her sokağa, caddeye girip çıkıyor. hatta kadıköy'ün en işlek caddelerinden bağdat caddesinde bile bu kamyonlardan km başına birkaç tane düşüyor. yarattıkları maddi kayıplı kaza sayısı yüzleri geçti ama önlem alan, denetleyen bir mekanizma yok.

  dün suadiye'de bu kamyonlardan birinden düşen mermerle bir kadın hayatını kaybetti. evet kaldırımda yürüyüp evinden belki bakkala giden bir hanımefendi denetimsiz çekilde yüklenmiş ve yola çıkmış bir kamyondan düşen mermerin altında kaldı.

  inşaatlardaki çeşitli usulsüzlüklerle ilgili kadıköy belediyesine defa kere şikayette bulundum. birkaç şikayetimde zabıta gelmeye bile gerek duymadı. bir tanesinde geldi ama müdahale etmedi. hatta bunun üzerine tekrar aradığımda gece saatinde olmasına rağmen çağrı merkezi 25 dakika cevap vermedi. ısrarla aramaya devam edince 15 dakika sonra "buyrun x bey, biz de sizi arayacaktık bilgilendirmek için" gibi ciddiyetten uzak açıklamalarda bulunuldu.

  biz kadıköy'ü kaybettik, yeşili kaybettik, sakinliği, huzuru kaybettik, çocuklarımızın koşup oynadığı bahçeleri kaybettik,

  bir de canımızı kaybetmeyelim, yeter!

  edit: twitter'dan düşüncelerinizi kadıköy belediyesinin hesabını mentionlayarak iletin lütfen. (bkz: #61175491)

  debe editi: kadıköy’ü koruma gönüllüleri, beton kalıpların altında kalarak can verenayse altin için 18 haziran cumartesi saat 16:30’da, suadiye kaptan arif sokak’ta protesto gösterisi düzenliyor. kadıköy sakinlerinin, bu yaşananlara tepkisini gösterebilmesi için güzel bir fırsat.
 • (bkz: #61158069)

  dun ayni serzenisi yapmistim. keske bir baslikta sesimizi duyursak ve bu iskenceye karsi bir sey yapabilsek. burasi bizim evimiz, insanlarin para kazanmak icin baskalarini oldurdugu yer degil!
 • delik deşik ilçe.
 • haber;
  http://www.sozcu.com.tr/…de-inanilmaz-kaza-1276226/

  belediyecilik hakkında 10 senedir aklı başında birşey yapmayan kadıköy belediyesi, 'kadıköy sokaklarında yerlerde artık karikatür var" diye sosyal medyadan paylaşım yapadursun umuyorum savcılığa suç duyurusu yapılır bu ihmali nedeniyle haklarında artık, defa kez arandılar bu konularda.

  imza:sabah 2 dar sokağın yolla kesişiminde 3 kamyonu sağlı sollu aşarak yola ulaşarak taksiye binebilmiş bir kadıköy sakini. koca insanlar koruyamıyor kendini küçücük çocuklar okuldan dönüyorlar ve burası afganistan değil.

  nasa merak etmesin istanbul üzerindeki anlaşılmaz tozu, biz kadıköy'de yaşayan rüşvet, açgözlü yapılar nedeniyle yuttuk tüm o asbestleri erenköy ve çevresindekiler olarak...
 • laz muteahhitlerin tekelindedir. yakin zamanda begendigim bir daireyi gidip gormek istedim. telefon acip sozlestik rizeli muteahhitle. gidip ev gordum. 120 m2 dedigi evin kullanim alani 85 m2 cikti (net brut hesabindan). fiyat sordugumda ev icin 850 bin lira gibi sacma bir fiyat istedi. tesekkur edip ciktim. 3 gun sonra sahibinden sitesine baktigimda ise ayni evin 650 bin lira oldugunu gordum. yani son dakikada ne giydirirlerse kardirmantigiyla bakarlar. suc bu devlette ki carpik kentlesmenin ve sacma yapilasmanin bir turlu onune gecemiyor.
  edit: imla
 • edit: belediye seçiminde chp dolayısı ile aykut nuhoğlu'na oy vermiş bir kadıköylü olarak diyorum ki bir daha aykurt nuhoğlu'nu başkan seçtirmeyeceğiz.

  (bkz: #61174488)

  --- spoiler ---

  sarıgül'ün dayatması sonucu bir müteahhit belediye başkanı oldu ve sonunda kadıköy koca bir şantiyeye döndü. harfiyatlardan kaynaklanan kahve rengi gökyüzü, inşaatçıların izinsiz kapattığı yollar, akşamın geç saatlerine kadar çalışan inşaatlar, inşaat arabalarının her yola hatta kaldırımlara hunharca girip park eden arabalara, yoldaki arabalara ve hatta yoldaki arabalara yayalara çarpması, kırık kaldırımlar parçalanmış yollar, yelerdeki çivilelerden patlayan lastikler ile yaşanmaz bir yer haline geldi şantiye pardon kadıköy. bunun hesabını chp'ye oy verenler olarak sorumalıyız. soramazsak hiç birimizin akp seçmenine laf söyleme hakkı da olmaz. koyunluğun alemi yok, böyle bir adam bir daha belediye başkanı olmamalı. öncelikle chp onu aday göstermemeli. not: belediye başkanının ne suçu var diyeceklere peşinen yazayım; 1-selami öztürk zamanında bir sokakta en fazla iki inşaat yapıla biliyordu diğerleri sıraya girip bekliyorlardı.şimdi bu sınırsız. 2- yolları kapamaları beledeye tarafından engellenmeli ve denetlenmeli. 3-kaldırımları yolları parçalamaları kaldırımlara ve yollara inşaat malzemeleri yığmaları tarafından engellenmeli ve denetlenmeli. 4- çalışma saatleri belediye tarafından denetlenmeli bu maddeler benim idealist fikirlerim değil bizzat kanunlarca çizilmiş çerçevede belediyenin görev ve yetkileri dahilindeki şeylerdir.
  --- spoiler ---
 • müteahhit of'lu belediye başkanı önderliğinde devam eden kadıköy'ü yaşanmaz hale getiren rezalettir.