şükela:  tümü | bugün soru sor
  • güzel bir fantastik dünya olurmuş ama gerçek olduğunu söylemek bana saçma geldi.
    gerçi yaradılış teorisine inanan bir dünya için çok da sıra dışı değil.
    okumak lazım ama hala favorim mısır mitolojisi.
  • tek kadim ırk vardır o da kutlu elflerdir. urukmuş, orkmuş, cüceymiş, insanmış hepsi fasafisodur efendim.

not: insan
  • sözlük yazarlarına büyük hizmet, okumayın, vaktinize yazık!

yazı sorgulayan ve sorgulamaktan korkmayanlara selam vererek başlıyor, sonra da bu bilgileri balatovski ablaya kadim ruhlar vermiş, bilimsel kaynağı yok diye devam ediyor.

yani kaynak ablanın götü...

peki ben neyi sorgulayacağım bey abi? balataları sıyırmış ablanın mezardaki leğen kemiğini mi?

bir de demez mi dünyada bizden nce bir canlı yaşadğına dair de kanıt yok diye... yalancının mabadına brontozor fosili girsin mi?

ek: yazmayı unuttum üssteki yazarın dediği gibi abla tutup da budan bir roman neyim yazsaydı belki de şu an kurgusal edebiyatın önde gelen yazarlarından biri sayılacaktı ama işte onun için de azıcık mantık ve zeka lazım.

ek2: ahahahaa hoşgeldin post modernizm! her ne hikmetse bütün şu zırvalık peşinde koşanların cv lerinde mutlaka "tibette eğitim aldı" ibaresi mevcut. hayır bilmesek eyvallah da budizm in ne olduğunu, ne anlattığını biliyoruz ne alaka? tibette eğitim aldı, eeee? tibet budizm i ile ne alakası var bunların? budizm in adını alet etmeyin bari.
  • gelmiş geçmiş en büyük spritüalistlerden biridir madam blavatsky. eğitim almak için tibet'e kadar gitmiş bu kadın.

evet söylediklerinin hepsi spritüel zırvalar; ama çağımızda bilimsel hurafeler üretmek serbest ve makbul görülüyor.

bu kadın da spritüel hurafeler üretmiş; ne var bunda?

bilimsel hurafeler vs spritüel hurafeler

yok birbirinden farkları

şu linkten blavatsky'nin görüşlerinin kısa bir özetini seyredebilirsiniz. son derece fantastik.

https://www.youtube.com/watch?v=vwgceo57vig
  • (bkz: balrog)