şükela:  tümü | bugün
 • sosyal bilimlerle ilgili bir bölümdeyse %98 feminizm veya women studies çalışır. ulan hepiniz aynısınız be. dili pabuç kadar çıkarıp çemkirmeye gelince "erkek egemen toplum kadınları sınırlüyür lölölölö" diye bağırıp çağıran kadınları serbest bıraktığınızda yine gidip 2 bölümden birini seçer. her şeyi siktir et, %90'ının kızlardan oluştuğu bölümlerinde birbirini öyle gazlarlar ki, sonunda berbat teoriler çıkar ortaya. bir bakarsınız ki kadın deneyimini erkekler kadınlardan daha iyi anlamış.

  şahsen parlak bir zihne sahip dişi arkadaşlarımın bile çıkıp "yakın çağ izlandasında kadın", "anarkofeminizmin irigaray okuması", yok efendim sik sok "ekofeminizm ve ulus devletler" gibi tezler yazdığını görünce kova kova kusasım geliyor. oğlum sırf kadınsınız diye gerek yok bunu yapmanıza. gerçekten gerek yok.
 • 4 yıllık öğrenim hayatım boyunca sadece bir kez denk geldiğim kadın türüdür. 2010'da mezun oldum ama dersinden geçirmek için bana yaşattığı travmayı hala atlatabilmiş değilim. entry'i okuyanlar içerisinde istanbul üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi öğrencisi varsa eğer, kimden bahsettiğimi tahmin edebilirler.
 • 2500 tane vize, final, quiz vs sınava girmis birisi olarak sınavımı yanlış cevap kağıdından değerlendirmiş ve bunu sisteme girmiş akademisyen kadındı. sonra düzellttirdik.
 • pek cogu ise yaramaz, bos vakitlerini degerlendirmek amaci ile universiteye gelir. aralarinda isini duzgun yapan 3-5%'i gecmez.
 • 5harfliler'de bu konuyla ilgili güzel bir makale çevirisi yayınlanmış. kalpsiz ve çekilmez denilen ya da kadınlıklarına laf sayılan* bu akademisyenleri anlamak için iyi bir ilk adım olabilir kanaatindeyim.

  http://www.5harfliler.com/…-tarz-olarak-kalpsizlik/
 • yazarlarımız bolca hakaret yağdırdığı, emektar kadınlardır.

  kadın akademisyeni tanımlarken genelleme kasacağım diye, insanlara hakaret ediyorsunuz, bu yaptığınızın adı eleştiri değil kusura bakmayın.
  sanki türkiye'deki kadın akademisyenleri örneklem alıp alan araştırmasına çıkmışsınız gibi oran verip bu kadınların sadece 3-5%'i işe yarar demişsiniz.
  ayıp!

  eşek gibi çalışır bu kadınlar. ayda 1 üretkenliklerini dibe çeken hormonlarına rağmen üretmeye çalışırlar.
  siz uyurken çalışırlar, bazıları haftalarını ve aylarını günlük 3-4 saatlik uyku ile geçirir.
  yabancı dil öğrenir, çeviri yapar, yöntem, analiz, ölçek geliştirme...
  hepsi basit geliyor değil mi?

  sosyal bilimlerle ilgili bir bölümdeyse %98 feminizm veya kadın çalışmaları çalıştığı da doğru değildir.
  örnek, bizzat benim. ben de sosyal bilimler alanında çalışıyorum fakat hiç kadın çalışmalarına yönelmedim ayrıca feminizmden de haz etmiyorum.

  evet bunca hakarete rağmen çalışacağız. sizin gibiler için değil, araştırmayı sevip, hayatımızı buna adadığımız için çalışacağız.
 • çoğunluğu kaprislidir, şımarıktır, saygısızdır, kibirlidir. avrupa ve amerika'daki meslektaşları kendilerine mail atan öğrencilere aynı gün ulaşırken, bizdekiler bir afra tafra bekle ki sana cevap yazsın... hatırlattığın zaman da geri dönmezler.

  arada çok şeker, samimi, saygılı hocalar da oluyor tabii... ama kadın akademisyenlerin çoğunluğu kapris ve kibir abidesidir.
 • uzak durmayın, kaçın.
 • 2016 yılında,

  araştırma görevlilerinin %49,8'ini
  öğretim görevlilerinin %43,8'ini
  yardımcı doçentlerin %40,2'sini
  doçentlerin %35,1'ini
  profesörlerin %29,5'ini oluşturanlardır.

  detay: http://www.dogrulukpayi.com/…orani-turkiye-de-yuzde