şükela:  tümü | bugün
  • tamamen farklı çalışan akıllardır.

örnek:
    -bir kadın "giyecek hiçbir şeyim yok" diyorsa, bu elbise dolabında "yeni" hiçbir şey yok demektir.
    -bir erkek "giyecek hiçbir şeyim yok" diyorsa, bu elbise dolabında "temiz ve ütülü" hiçbir şey yok demektir.

-bir kadın gördüğü gömleği "menekşe mavisi,dökümlü, yuvarlak yaka, dört düğmeli" olarak tarif ederken
    -bir erkek gördüğü gömleği "mavi" olarak tarif eder.
  • savaş özdural'ın yazıp yönettiği tiyatro ak'la kara oyunu. saba tümer, pelin turancı ve fatih gülnar oyunculardan bazıları.

oyun 4 hikayeden oluşuyor. son hikayede birbirine bağlanıyor olay örgüsü. ilk iki hikayeyi erkek oyunculardan birileri önce olayı anlatıp, beraber oynuyorlar. diğer iki hikayeyi de kadın oyuncular anlatıp, yine beraber oynuyorlar.
    saba tümer'in anlattığı oyun ile ilgili bir hikaye yok. oyununa nasıl dahil olduğunu, rıdvan dilmen ve sergen yalçın ile olan malûm hikayelerinden bahsediyor. tiyatroya ve sanata ait hiç bir şey yok ortada. boş iki saat geçirdik. cinsiyetçi dalga geçmelerin ötesinde bir diyalog curcunası seyrettik. dekor, kıyafet ve saba tümer'in oyunculuğu sıfır. üstelik kahkaha da atmadı. izlediğim en kötü tiyatro oyunlarının başına yazdım.
  • ortaokul piyesleri ile yarışmaya girse, kazanacağı şüpheli olan tiyatro oyunu.
    dekor, kıyafet ve oyunculuk olmadan tiyatro olur mu sorusuna da cevap bulabilirsiniz.
  • oyunda anlatilan dört hikayede coupling den çalıntıdır. esinlenme demiyorum direk kelimesi kelimesine çalmışlar
  • izlemekte olduğum tiyatro oyunu. ara verdi hemen yazayım dedim.

saba tümer için gitmiştim, hayal kırıklığına uğradım. çok itici bir amerikan özentisi olmuş. tanrı aşkınalar, aman tanrımlar, bol bol seks diologları... ayrıca oyuncularda mikrofon var ve oyun esnasında sahne arkasındaki oyuncuların tüm fısıltıları duyuluyor. gitmek isteyen, ünlüleri canlı görmek için gidebilir. sanatsal açıdan fiyasko.

edit: ikinci bölümün ilk skeçinde gülme döngüsünü izleyince fark ettim ki direk olarak coupling’den alınmış, hem de birebir...olmamış, olmamış.
  • diyaloglari bile kelime kelime coupling den arak rezalet mizansen.ankara hazir miyiiiz diye bagrilan tiyatro mu olur la?sözlüğü okumadan bilete elli lira gömen kafamı sikiyim. bunun etkisini gecirebilmek için en az iki sezon coupling izlemem lazim.
  • aaah ah! benim neyime sozluge bakmadan tiyatro bileti almak! izmir’de 03.02.2018’de izleyip bir kez bile gulemedigim tiyatro oyunu... anaokul cocuklari ya da tv de guldur guldur cok ama cok daha komik. birebir coupling dizisinden uyarlanmis, birebir! the man with two legs ilgilenenler ve gercekten gulmek isteyenler coupling izlesin efendim! sonuc olarak bu kadar uyarlama olmamis! hadi uyarlandi bari gulseydik:)