şükela:  tümü | bugün
  • genel olarak olumsuz bir emir cümlesinin sonuna veya veya "nasıl yapacan?" mealli bir artçı soru cümlesinin (yapamazlık edatı filan?) başına gelir.
  • adam başına tek tabanca düştüğünü bilen başına buyruk kadının özne olduğu cümlelerin zarf tümlecidir...
  • türk toplumunun kadına bakışını gösteren en seçkin tamlamalardan biridir.söyleyen kişi genelde o kadının en yakınlarından biridir.anne kayınvalide kardeş en kötüsü de en dokunanı da sevgili , eş.

kadın başına.....
    ruhunu beceriyorum farkında değilsin.

kadın başıma içimde bir canlı büyüyor bizden gelen biz olan .etimle kanımla hasta olduğumda canımla beslenen,
    kadın başıma göğsümde büyütüyorum seni ,kucağımda ağlıyorsun,gözyaşlarını emiyorum,ensenden öpüyorum , varlığımla sıcaklığımla doyuruyorum, içimde eritiyorum seni.
    duyumsadığın için.....baş edemiyorsun , bu yüzden korunası geliyorum sana.
    kadın başıma dünyamıza bakıyorum ,sen ilgilenmezken bizden gelene,
    sabahın köründe kalkıp sen gibi, tıpkı senin gibi işe gidiyorum, yaşlandığımızda ,hastalandığında ,emeğimizi birlikte harcamak için,koymuyor sana.
    kadın başıma ,arabamı park edemiyorum ,kullanamıyorum da , kavanozun kapağını açamadığımda doğru yada kumanda özürlü olduğum ,kavga dan anlamadığım şiddet gördüğümde kendimi koruyamadığım sindiğim geri çekildiğim.

hepsi doğru da ..

sözümü söyle ye me mem, hayatın neresinde var ola ma mam dan kaynaklanıyor biliyormusun?

sennn de .!!

başbaşa olmak varken ,kadın başıma yanlızlığa itiyorsun beni..

08.03.11 ant
  • bkz feysbuk
    rana kaya - kadın başına
  • hakkında bu kadar az entry olmasına şaşırdığım hatun kişisinin maceraları. buraya benim gibi zaten her şey yazılmıştır da; acaba son zamanlarda yayınladıkları üzerine ne düşünüyor millet diye bakacak olanların hayal kırıklığına uğramamaları adına bir not düşeyim :
    doğaya, insanlara aşık, aklı belki biraz karışık, maceracı feminist, cesur ve özgürlükçü bir genç kadın... otostop ile geziyor. tanıştığı insanları, yaşadıklarını, yaşantıladıklarını yayınlıyor. daha çok online bir günlük gibi kendi duygularından ve düşüncelerinden kendince bir şeyler aktarıyor.
    son zamanlarda aşka düştü, sürekli yaradanın mucizelerinden bahsediyor. kuran'dan sureler ile bitiriyor.
    genel olarak "otostop ile türkiye" yolculuğunun psikolojisini incelemek için enteresandır.
    kendisini gerçekten değerli buluyor, yolculuğunun huzurlu ve güvenli sürmesini diliyorum.
  • belki daha güçlü, belki daha mutlu ama asla eksik değil! (bkz: eşit sözlük)