şükela:  tümü | bugün
 • kadın bedeninin metalaştırılması(#42368795) bu saçma entryde görüldüğü üzere,ateist ve solcuların sevdiği ve benimsediği bir şey kesinlikle değildir.
  'kadın bedenin metalaştırılması' günümüz kapitalist ve burjuva dünyasında kabul görülür.özellikle komünist anlayışa göre:
  kadın bedeni metalaştırılamaz.kadın bir seks objesi eğlenilecek bir oyuncak..vs olarak kesinlikle görülemez.fakat kapitalist burjuva sistemde kadın bir doğurgan ve zevk veren bir obje,bir süs bebeğidir.sözde hep'özgür'dür.fakat kapitalist sistemde kadın,erkeğin ve kredi kartlarının kölesidir.
  sosyalist feminizm #41785527
 • arz talep sonucu olan şey.
 • kadınların da önemli bir bölümünün desteği ile gerçekleştirilen olaydır.
 • bu geyiğin ortaya çıktığı meselelerin %75'ine falan şu laf cuk oturuyor:
  https://www.youtube.com/…atch?v=cb6tirjni-q#t=4m33s
 • cesaret olarak adlandırılır. cesaret kavramının bu kadar yozlaşması insanı üzüyor. bir yanda canını dişine takmış kadın hakları için çırpınan kadınlar varken bir yanda bedenini ilgi çekmek için gösterenler... cesaretin sadece kadın/erkek bedeninin çıplak olarak görünmesi olarak algılanan dünyada insanın bir şey yazası bile gelmiyor. şu an bile afrika'da kimsenin cesaret edip gidemeyeceği yerlerine gidip çocukları tedavi etmeye çalışan insanların olduğu, brezilya favelalarındaki yoksulluğa dikkat çekmek için rahatını bozup giden insanların olduğu dünyada, cesaret sadece bedenin çıplak olarak sunulmasıdır.
 • sadece kadın değil, her yaştaki güzel insan bedeni metalaştırılır. reklamlarda güzel çocukların oynatılması gibi, biskolata erkeği gibi ya da kadıköy'de bulunan karaköy iskelesinin üstünde asılı olan, bora kozanoğlu'nun dacia reklamı gibi. bunlar realite.

  bu metalaştırma hikayesinde engel olmak imkansız benim gözümde. kadının metalaşmasına karşı çıkmanın yöntemini, güzel bulduğu yerlerini eylem hikayesi uydurarak göstermek olarak belirlemenin de tutarlı bir tarafı yok. metalaşma karşıtı isen gerçekten problemli noktalarını "al" diye surata çarpmalısın.

  bana sorarsanız akıldan daha üstün hiçbir şey yok.
 • (bkz: türban) kadın bedenini dinsel ideolojinin propaganda panosu haline getirmektir bu.