şükela:  tümü | bugün
  • bence erkek disarda da yemek yapabilir bir sakincasi yok.
  • kesinlikle katılıyorum.

çok ciddiyim kızlara sesleniyorum, alın beni oturtun evde, temizlikte yaparım, çocuğa da bakarım, yemeğidir, çamaşırıdır, ütüsüdür, hepsi bende.

varsa böyle bir kız yeşillendirsin.
  • ev kadınlarının tek yaptığı işin tv izleyip, gezmek olduğunu sanan erkeklere 1 aylığına eşleriyle rollerini değişmelerini, sonra konuşmalarını öneriyorum.

ev işiyle hiç haşır neşir olmadıkları, evlenene kadar anaları, evlendikten sonra da karıları tarafından sürekli pışpışlandıkları ve hayat boyu aldıkları tek sorumluluk çalışıp eve para getirmek olduğu için; dışarda çalışmayı çok zor sanıyorlar, ve habire söyleniyorlar.

bu işin en iyi kıyaslamasını çalışan kadınlar yapabilir bence. zira iki tarafta da deneyim sahibiler.
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmuyor ne de olsa, değil mi?

çalışan bir kadın olarak fikrimi açıklıyorum; eğer evde bakıcısı ve yardımcısı yoksa; ev kadınlığı ile yarışabilecek işler ancak maden işçiliği ve amelelik olur.
    zira üçünde de ölene kadar çalışıyorsun.
    hafta sonu, yıllık izni, emekliliği yoktur. evin ve çocukların bütün sorumluluğu üzerindedir; üstelik tek işi eve çalışıp para getirmek olan ve bunu dünyanın en zor şeyi sanıp sürekli karısının kafasına kakan kocasının da ağız kokusunu ömür boyu çekmek zorundadır.

net!...
  • bana uyar. çocuğa da bakarım.

hatalıysam yeşillendir.
  • o da olur. erkek ticaretten anlayacak diye bir kural yok anlamayabilir. he tabi kadın da anlamıyorsa sıkıntı.
  • katıldığım slogan. yemek, temizlik ve çocuk bakımını seve seve yaparım. mühendislik disiplini ile pişmiş bir insan için en azandan üçte ikisi kolay gelir diye düşünüyorum*
  • ütü hariç ben bunların hepsini yapıyorum. üstelik dışarıda da çalışıyorum. enayi miyim lan ben !
  • çocuk doğurma işini de kabullendirirsek bu iş tamamdir.
  • ben erkeğin de çalışmasından yanayım. sonra hatun eve gelince kıskançlıklar, benimle ilgilenmiyorsunlar, tripler falan.

çalışsın, sosyalleşsin, deşarj olsun. ama ev işlerini de ihmal etmesin tabi.
  • kabul lan.yesillendirin yarın nikahı basıp istifa edicem.hadi bakalım.