şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'nin en modern en çağdaş en ahlaklı ve de en kusursuz insanlarının yaşadığı izmir'in kadın cinayetleri konusunda pek de iç açıcı bir yanının olmadığı gösteren bir gerçek. 2010 yılından beri öldürülen en az 1915 kadının 139'u izmir denilen rüya şehirde, 105'i ankarada ki ankara dediğimiz yerin %70'i çevre iç anadolu illerden gelen göçlerle meydana gelmiş ve nüfusu izmir'den neredeyse 1.5 milyon daha fazla(oran orantıda da kaybettin be izmir), istanbul'da 261, adana'da ise 102.

şimdi insan düşünmeden edemiyor. acaba içme suyunuza klorak mı karıştırıyorlar, domatınızın içine şırıngayla kaka kaka maddeler mi enjekte ediyorlar da bu hale geliyorsunuz? izmirliler neden kadınlarına bu kadar kötü davranıyor? ne diyelim ilginç.

http://www.haberturk.com/…k-il-bayburt-oldu-1729533

http://kadincinayetleri.org/

edit: doğulu çomarlar yüzünden böyle diyen yüksek iqlu arkadaşlarımıza cevabı işkembeden değil tabii ki istatistiklerle vereceğiz. 2 milyon nüfuslu diyarbakırda(töre,namus, kapalı toplum, doğululuk) 44 kadın katledilmiştir.

çomar cenneti olarak gördüğünüz 5.5 milyon nüfuslu ankara’da ise 105 cinayet işlenmiş. evet seni dinliyorum çağdaş kardeş?
  • izmir'in 2. olmasından ziyade bayburt'un adeta feminizm kalesi olduğuna şaşırdığım sıralama. ezberler yıkılıyor.
  • kadın cinayetlerini, tecavüzleri, çocuk istismarını nasıl engelleriz tartışması yerine izmir'de daha fazla kadın öldürülmüş acaba neden tartışması var.

tüik verilerine göre cumhuriyetin ilanından sonra hiç iç göç yaşanmasaydı, yani herkes doğduğu şehirde kalsaydı; izmir'in nüfusu 1.95 milyon olacaktı ama izmir'in bugünkü nüfusu 4.2 milyon.

istanbul, izmir, ankara gibi haddinden fazla göç alan şehirlerde hem estetik, hem ekonomik hem sosyolojik hem de kültürel sorunlar hiç göç almayan veya az göç alan şehirlere göre daha fazla olur.
  • sebebi izmir'e dışarıdan göç ile gelmiş yerleşmiş eğitimsiz çomarlardır.

yaşadıkları yerler aşağı yukarı böyledir

o yüzden gerçek çağdaş izmir halkını 50 iq zekasıyla aşağılamaya çalışanlar siz bizi kandıramazsınız. ben izmirli herhangi biri asla kadın cinayeti işlemez demiyorum ama eğitim sahibi bir toplulukta bu tarz olaylar daha ender görülür. dışarıdan göç ile gelmiş mağara adamı cinayet işleyince suç izmirin oluyor. amaç tamamen izmiri kötülemek.

edit: bu adamlar daha geçen sene isveç avrupa'nın en çok kadın taciz ve tecavüzüne sahip ülkesi demişti hatırladınız mı? halbuki konu isveç'te yaşanılan en ufak taciz vakası bile kayıt altına alınıyor ve tecavüzden sayılıyor. ama türkiye'de tacize uğrayan bir kadın bunu yaydığında "çevrem ve ailem benim hakkımda neler düşünür" diyerek polise gitmiyor, susup oturuyor yani tacizi kabulleniyor ve kayıt altına girmiyor. ama sorsan avrupa'dan daha medeniyiz, onlara demokrasi öğretiyoruz falan (15 temmuzdan sonra özellikle) demek istediğimi aklı başında biri gayet net anladı.
  • kadın-erkek eşitliğine en yakın ilin izmir olduğunu gösteren haberdir.

oran demişken, kadın cinayeti/ toplam cinayet oranı nerede?
  • müge anlı var ya bildin mi, hah işte o kadın senin kadın cinayeti sayısı izmirden daha az dediğin iç ve doğu anadolu'nun güzide şehirlerinde işlenen kadın cinayetlerini gün yüzüne çıkaran bir program yapıyor. çünkü buralarda kadın öldürmek normal, kadının öldürüldüğünü ihbar eden bir şekilde ağzından kaçıran da ölümle tehdit ediliyor, anladın mı?
    bir de o çok medeni illerimizde kadın insan yerine konmadığı için ölüm sayılarını istatistiki verilerde kullanmıyorlar bile.
    izmirli de olsa kadını geçtim insan öldürmek caniliktir ama bu durumu izmir'e bok atmakla çözemezsin güzel kardeşim.
  • çünkü bitlis'de bingöl'de falan hep çukura düşüyor, silahla "oynarken" yaralanıyor, cama çarpıyor vs. bağzı bölgelerde kadınlar çok sakar.
    egeli insanların ise caniliklerine diyecek yok. bunlar hep domuz falan da yiyorlar. boyoza ne katıyorlarsa artık..

edit: tamam mesaj atmayın artık düzelttim, tunceli'de kadın cinayeti yokmuş. hassasiyetiniz beni çok etkiledi tuncelili arkadaşlar.
  • basligi nick bulamayan arsiz acmistir diye geldim, o degilmis.

olmadi, cok uzuldum simdi.
  • bazı tiplerin göçenleri suçlayarak yırtmaya çalıştığı veri. sorsan ataları 10 bin yıldır boyoz yiyodur.
    (bkz: 18 aralık 2017 zülal tütüncü cinayeti)