şükela:  tümü | bugün
586 entry daha
  • çocukluğunda aile sevgisi görememiş, sorunlu büyümüş kişiler sevgiye muhtaç olurlar. başka insandan az olsa da sevgi gördüklerinde gözleri kusur, şiddet ve kötülüğü görmez, o kişiye bağımlı olurlar. birde bazı kadınların arıza adamı düzeltme sevdası işin içine girince ne yazık ki farkında olmadan potansiyel katillerle ilişki yaşıyorlar.

diziler, özenilen gold diggerların hayatları ve toplumun kalitesi düştükçe insan profili değişti. sosyal medyada her gün dizilerde izledikleri sorunlu tiplerin mizah veya hayranlık adı altında reklamını yaparak erkeklerin o profile evrilmesine neden oluyorlar farkında olmadan. şimdide kadın bir suçlunun aynı şekilde her yerde fotoları paylaşılıyor. aslında bu insanların ölümüne neden olsan sizlersiniz.

tüm kadınlara sesleniyorum: ilişki yaşadığınız insanlar kısa sürede size seviyorum diyerek kıskançlık adı altında özgüvensizlik dolu yasaklar koyuyorsa koşarak kaçın. bir insanın gerçek yüzünü size davranışlarından değil başkasına uyguladığı davranışlardan görebilirsiniz. ufak şeylere fazlaca sinirleniyorsa, sinirini sağa sola vurarak, bağırarak çıkarıyorsa, hemen cinsellik talebi oluyorsa, elde edemeyince sinirleniyorsa, cahilse, bilgi birikimi yoksa, bir şeyin aşırı fanatiğiyse, size değersiz hissettiriyorsa bırakın. bazen bırakmak daha iyidir. arıza adamı düzeltme sevdasından da vazgeçin, bakın her yer koç gibi delikanlı, yakışıklı, ahlaklı çocuklarla dolu ama hepsi yalnız. ne kadar tipten ceza yiyecek arıza ve sorunlu tip varsa hepsinin kız arkadaşı var. biraz düşünün, kendi geleceğiniz için.
  • kadınlara hayatlarına kimleri sokup sokmayacaklarına dair ahkam kesmek istemem ama bu başlıkta meriçlik yapan heriflerden kesinlikle uzak durun.
    heriflerin gözü o kadar dönmüş ki şurada bile oltalarına birileri takılsın diye azılı bir şekilde meriçlik yapıyorlar.
    başlıktaki meseleye dönersek, bu tür seçimlerin internete yansıyan acı finallerinde görüyoruz ki değil birliktelik, sokakta görsen bastığı kaldırımları klorakla yıkayacağın herifler ya cinayeti işleyen ya da şiddet uygulan rolünde oluyor.
    para mı, şan mı, statü sahibi olma sevdası mı yoksa mazoşist eğilimleri mi var insanların bilmiyorum ama daha ilk bakışta eceliniz olacağını fark etmeniz gereken tiplere bu derece tapılmasına hiçbir anlam veremiyorum. şimdi bu minvalde şeyler yazılınca meriçler ve bazı feminazi kezbanlar "sizi mi seçeceklerdi, kendinize yontmak için kadınları suçluyorsunuz." tarzında zırvalar yazarlar ama görüyorsunuz ki bu tür hatalı seçimler hayatınıza mal oluyor, ölüyorsunuz. kimse size "gelin bizi seçin" demiyor, ne alaka?
    öldüğünüz için de bu konu tartışılamıyor çünkü ölenin arkasından "keşke yapmasaydı." diyemiyorsunuz çünkü bu bahsettiğim tipler hemen pörtleyip konuyu amacından saptırıyorlar.
    ha siz yine de biz ölmek istiyoruz diyorsanız o da bir seçimdir ama sonrasında aileniz başta olmak üzere insanları üzüyorsunuz.
  • ya allah aşkına, her iki tarafında saçma sapan şekillerde haksız olduğu bir konu ile daha gündemi belirliyorsunuz. ancak benim asıl takıldığım nokta şu; "ama onun çevresi o başka görmemiş ki haliyle öyle erkekler arıyor!! normali bu!!!"

ömrü hayatımda duyduğum en cahilce, en geri zekalıca en embesilce fikir bu olabilir. sebep sonuç ilişkisi arasında bu derece mantıksızlık olan başka bir şeyi daha önce duydum mu emin olamıyorum..

eğer bir insan, hayatı boyunca negatif bir olguya maruz kalmış ise hayatının geri kalanında o negatif olguyu deli gibi istemek bir yana bilakis o durumdan kaçmaya çalışır. neden? çünkü o olgunun ne kadar kötü olduğunu yaşayarak öğrenmiştir zaten..

ne yani? siz evinizde babanız sizi yıllarca dövdü diye, annenize çok kötü davrandı diye büyüyüp evlendiğinizde ilk işiniz karınızı tokatlamak mı oldu? 2 yaşındaki çocuklarınızı hırsla duvarlara mı vurmaya başladınız? ulan böyle bir mantık olabilir mi? bilakis, sizin çocukluğunuzda yaşadıklarınızı o çocuklar yaşamasın diye normal bir insandan çok daha fazla dikkat edersiniz. çok daha fazla özen gösterirsiniz..

ha yok, eğer siz de çocuklarınıza çok kötü davranıp karınıza kan kusturuyorsanız bu babanızın suçu değildir. bu, sizin de kötü bir insan olduğunuzu gösterir.. ya da kadın olarak düşünelim, anneniz sizi daha çocukken başka bir herif için bırakıp gitti diye, büyüyünce ilk iş siz de kendi çocuklarınızı mı terk edeceksiniz? sonuçta, bi' onu gördünüz bi' onu bildiniz yıllar yılı..

sözün özü; ülkede ne yazık ki sürekli bu tarz haberleri okurken hala daha itin köpeğin dibinde geziyorsanız "kabahat senin, — demeğe de dilim varmıyor ama — kabahatin çoğu senin, canım kardeşim!"

bu arada belirtmeden geçmek istemedim. kızın böyle bir adamla birlikte olması için tek sebep olarak; kadın zaten güce tapar, yok efendim parası var diye yapmıştır, yok bilmem nedir diye irin kusan tiplere de ayrıca ne denir bilemiyorum. kız böyle bir adamla sadece gerçekten aşık olduğu ya da sevdiği için birlikte olmuş olabilir, bu da olsa olsa daha önce de belirtildiği gibi kızın doğru karar alamayan biri olduğunu gösterir..
  • mafyavari, birini yaratan da sistemin kendisi olduğundan doğru olmayan önerme.
    bu insanları töre, adet, örf diye diye büyüten toplum, cebinden paran eksik olmasın al şu parayı oğlum diyen aile, gündüz vakti elinde uzun namlulu silahla çatışmaya girip, işine gücüne devam eden karakterlerin olduğu absürt diziler vs. erkek böyle büyüyor
    buna karşılık
    kendisini aldatan kocasının peşinde koşmaya devam eden kadın karakterlerin başını çektiği drama dizileri, kalk kızım abine bi bardak su getir diyen , 6 yaşında düğüne gelinlikle götüren, kırmızı kuşak saplantılı aileye sahip kadın.
    kadının tercihi yok. çünkü başka bir hayat kurma bilinci yok. kadın iradesinden habersiz. bu onun suçu değil. devlet babanın suçu, babasının suçu, abisinin suçu, ataerkil sistemin, feodal bağlarının suçu.
    kurtaramadığımız herkes bizim suçumuz. daha çok bilip, anlatamadığımız, elimizi uzatamadığımız için biz suçluyuz.
    bu entry'i okuyan her kadına şunu söylüyorum;
    dayanışma yaşatır, bir kişi daha eksilmeyelim
  • katılmadığım önerme. canlı biyolojik devamlılığını sağlamak ister. cinsel yönden seçimlerini ölümü üzerinden değil çoğalma güdüsü üzerinden yapar. bu seçim noktasında içinde bulunduğu toplum hangi normları benimsemişse büyük ölçüde oyunu o yönde kullanır. gercek anlamda kendini tanimayan, yetisme ortami nedeniyle ufku genisleyememis, yası kucuk vb kadın yahut erkeğin daha mutlu olacağını düşünerek yaptığı yanlış veya doğru her seçimde büyük oranda içinde yaşadığı toplumun payı vardır. aksi takdirde o saatte orada ne işi varmış söylemine geri dönmek zorunda kalınır.

edit: ayrıca kadınlar çoğu kez seçtikleri için değil secmedikleri de için de öldürülüyor.
  • meslek lisesinde öğretmenim. 10 senelik öğretmenik hayatımda sınıfımdaki kız öğrencilerin evlenme yaşı ortalama 18-19. genelde okul biter bitmez evlenirler. aradan birkaç tanesi gidip okumaya devam eder veya iş bulup ayaklarının üzerinde durur ve sınıfımdaki kızlarla muhakkak 6-7 derste bir sohbet etmeye çalışırım ve onlara muhakkak öğütlerim. derim ki "bir erkek sizi fazla sahipleniyorsa bundan hoşlanmayın aksine uzaklaşın. bugün maço gibi sahiplenen yarın döver. haberlere konu olursunuz. sevgi şiddetten değil saygıdan gelir. muhakkak kendi paranızı kazanın yoksa öküzün biriyle evlendiğinizde sizi istediğinde kovar. kibarlık, naiflik eziklik değildir bilakis size daha fazla değer verecektir maçolardan, kabadayılardan."

faydalı olduğunu düşünüyorum bunun. belki de beni seven ve sözümü kulağına küpe yapan bi kaç kız öğrencimi haberlere çıkmaktan kurtarmışımdır çünkü 6-7 yıldır sosyoekonomik seviyesi düşük yerlerde öğretmenlik yapıyorum.
  • yanlış tercihlerin sebebi düşük iq'dur. düşük iq'nun sebebi okumamak ve sorgulamamaktır. sorgulamamanın nedeni de değişen toplum dinamikleri, dünya düzeni, çevre, aile, eğitimsizlik gibi nedenlerdir.

kanaat önderleri sikik youtube fenomenleri ve influencerlar olan bomboş bir nesil geliyor alttan. hayatları birilerine hayranlık duyarak geçiyor çoğunun,bu sırada kendi benliklerini fazlasıyla unutuyorlar.

güç algıları tamamen gösterişten ve ambalajdan ibaret çoğu genç kızın. kendilerinde ne var ki buldukları beğendikleri adamda ne olsun. bir insanın karşı cinste çekici bulduğu özellikler o kişinin ne olduğunu gösterir. herkes yaptığı yanlış tercihlerin bedelini ödüyor, bazen de çok ağır bir şekilde maalesef.
  • doğru , at hırsızı tiplerle birlikte olursanız olacağı maalesef bu .
  • bilimsel deneyi var çok da basit bir deney kadınların hangi erkek fotoğraflarına daha uzun baktığı, hızlı cevaplarla hangi erkek profilini seçtiği, hatta dingin ve agresif müzik altında (yani beyninin stresli ve sakin olduğu durumlarda) ne tür erkek profiline yöneldiği araştırılmış. kadınların büyük çoğunluğu özellikle baskı ve stress altında yani güvensiz hissettiğinde at hırsızı kılıklı iri yarı kendini bir saldırıdan koruyabileceğini hissettiği görece güçlü görünen erkek profiline yönelmiş. bu insanın evrimsel sürecinde seçilimle gelen kalıtsal bir yönelim.
    kadınlarımızın çoğunun da başta baba baskısı olmak üzere özgüvensiz ve ürkek yetiştiriliyor olması böyle mafyatik tiplere yönelmelerini sağlıyor olabilir.
    her şey her zaman ideal koşullarda rahat götler üzerinde kafa yorulduğu şekliyle işlemiyor ve bilinçli tercih dediğimiz şeyler de bilinçli olmuyor hatta hiçbirimiz bilinçli falan değiliz karar alma anında beynimiz kendisi nasıl isterse öyle yapıyor.
  • güce tapan ve herkesin kendi adaletini sağlamasının önünü açan bir yargı sistemimiz var. mafya kılıklı sempatizanlar bu boşluktan faydalanıyor.
    kadın cinayetlerinde devletin rolünün çok büyük olduğunu görmezden gelemeyiz.
    mesela; aile kavramını bitiren bir kanun var. bu kanunda der ki; ‘kadının beyanı esastır.’
    hal böyle olunca kadın şikayet ettiğinde haklı veya haksız erkek tarafı evinden, eşinden, çocuklarından uzaklaştırılıyor.
    uzaklaştırma alan kadın sevgilisiyle aynı evde yaşasa bile hatta kocasından iştirak nafakası alarak bunu yapsa bile suçsuz oluyor.
    türkiye gibi bir ülkede yaşıyoruz. adam benim paramla, benim evimde başkasıyla görüşüyor diye cinayet işliyor.
    sadece mafyavari tiplerle gezdi tozdu diye kadın cinayetlerinin olması sadece bir örnek.
    değiştirilmesi gereken çok şey var.
321 entry daha