şükela:  tümü | bugün
 • bazı nedenler şöyledir; (bkz: kadına pozitif ayrımcılık) ayrıca (bkz: #38729885)
 • tespit sicanlari ortaya cikaran başlık.

  cinayetten bahsediyoruz burada. bir insanin hayatinin sadece yemegi istendigi gibi isitmadigi icin, gece yatakta keyif veremedigi icin, camdan disari baktigi icin, artik onsuz bir hayat yasamak istedigi icin, kendi ayaklari ustunde durmak istedigi icin, kahkaha attigi icin, gozunun ustunde kasi oldugu icin sokak ortasinda pusuya dusurulerek, vahsice katledilmesinden, oldurulen kadinlardan, annelerden, cocuk gelinlerden bahsediyoruz.

  biri de kalkmis erkege tek kadin yetmiyor o da sinirini o tek kadindan cikariyor diyor.

  ayiptir, yaziktir, gunahtir. umuyorum bu gibiler zamanla evrilerek aldiklari oksijeni ureme organlarinda degil beyinlerinde kullanmayi ogrenebilirler.

  edit: sinirden yanlis yazilan kelimeler.
 • türkiye için; kadının da, erkeğin de "insan" olmayı becerememesi.
 • patriyarka, ya da, siz türkler ne diyor, ataerki.
 • erkek ülke, erkek devlet, erkek toplum, erkek ahlâk.
 • politiktir.
 • türkiyede özellikle erkek çocuklarının yanlış yetiştirilmesinden kaynaklanır, erkekler birçok şey üzerinde tahakküm kurma zorunluluğu hissederler ve kadını da şey diye gördükleri için, hatta en şey, dolayısıyla en büyük tahakkümü kadınlar üzerinde kurarlar. öyle ki kadını kendilerinin malı sanırlar ve kötü davranmaya, umursamamaya başlarlar. kadın da inceldiği yerden kopar gider, ama adam malını geri ister, alamayınca zoruna gider
  (bkz: ya benimsin ya kara toprağın)
 • sahibi olunana kadar uğruna çokça maddi manevi külfete girilmiş olmasıdır.

  (bkz: mal)
 • büyük zorluklarla adeta götünden kan alınarak evlenip bir kadına sahip olan erkeğin , işler tersine gitmeye başladığında ben kaybedeceksem buna sebep olan daha büyük kaybetsin mantığıyla giriştiği cinayettir.

  özünde kadına değil , dünyanın kendine layık gördüğü sıkıntılara verilen bir cevaptır , fakat olan sisteme değil , cinayete kurban giden(yine sistemin bir mağduru olan) kadın olmaktadır.

  başlığı açan arkadaş muhafazakar olduğundan sanırım , helal daireden çıkmadan çok eşlilikle problemin çözüleceğini varsaymış velakin çok eşlilik de maddi güç gerektirir bunu hesaba katmamış.

  esas çözümü 2 türlü olabilir :

  1-zenginleri elindekileri paylaşmaya ikna edip , gelir adaletinin sağlanmış olduğu müreffeh bir ülke haline gelip , çok eşliliği serbest bırakmak.

  2-dince yasaklanmış olsa da , cinselliğin yaşanmasını serbest bırakmaktır , bu şekilde herkes sekse kolay ulaşır ,bu dünyada elde avuçta sahip olduğum tek kadını da kaybettim diye cinayet işlemez. batı ülkeleri bu işi bu şekilde çözmüşler.