şükela:  tümü | bugün
 • mart 2006 diyarbakır olayları sürerken başbakan recep tayyip erdoğan "kadın da olsa çocuk da olsa gereken yapılacaktır" diyordu . kolluk kuvvetlerini silah ve şiddet kullanmaya teşvik eden kuşkusuz yalnızca bu sözün sahibi tayyip değildi. içişleri bakanı ve adalet bakanı da dillerini ısırmış, kan damlatıyorlardı güneydoğuya. olaylar sonunda 175 kişi yaralanmış, aralarında 3, 8, 9 yaşlarında bebek ve çocukların da bulunduğu onlarca kişi hayatını kaybetmişti.

  http://www.ihd.org.tr/…tid=34:el-raporlar&itemid=90

  yıllar sonra başbakan, pompalı vatandaşı da teşvik edecek, sabrının zorlanmamasını isteyecekti. http://www.radikal.com.tr/…12.07.2009&categoryid=77

  milli birlik ve kardeşlik projesinin mimarı büyük özgürlükçü tayyip'in minik bi portresi.

  ek olarak, sözlükte şurada da irdelenmiş: (bkz: kadınlar ve çocuklar için vur emri çıkartmak)
 • idfspokesperson dan bir tweet olsa gerek.
 • olumsuz durumlarda "peki anan da olsa?" diye sorulası...
 • yıllar sonra bir toplu katliam sonrası teyid edildi: (bkz: tsk görevini samimi şekilde yapmıştır)
 • aradan yine yıllar geçti. diyarbakır serhildan'ı batıda belki hiç duyulmamış, belki çoktan unutulmuştu ve şimdi tüm türkiye, akp iktidarı ve başbakan'ın kini ile polislerinin azgınlığıyla tanışmak üzereydi. bu kez televizyonlar, olanları gizleyemeyecek, medya görmezden gelemeyecek, isyanların etkisi dış basının da ilgisiyle çapsız türk medyasının sansürcü kontrolünden çıkacak ve dev bir toplumsal eyleme dönüşecekti. bu kez, ankara'nın doğusundan çekilmiş o görünmez demir perde işe yaramayacaktı çünkü isyan istanbul'un göbeğinde, taksim'de alevlenmiş, oradan ankara, izmir, hatay derken tüm yurda yayılmıştı. akp'nin polisi, mart 2006'da diyarbakır'da, batman'da, mardin'de yaptıklarını bu kez batı illerinde yapmaya başlayınca, 2006'da polisin öldürdüğü insanlara terörist demiş olanlar bile öfkeyle sokağa fırlayacaktı. yine ölümleri, yine gencecik insanların son bulan hayatlarını okuyacaktık. ardından, tıpkı bu başlıkta yazıldığı gibi, erdoğan çıkıp polisi ile övünecek ve itiraf edecekti:

  (bkz: polise talimatı ben verdim)

  peki sadece gezi parkı isyanları sırasında mı?
 • leon'daki kiralık katilin bile no women no kids dediği dünyada başımıza demokrat diye dikilen bir adamın caniliği. en başta bu beyan ülkedeki milliyetçiliğe oynayıp gerçekleştireceği tüm insanlık dışı eylemleri aklamak isterken, nihayetinde söyleyenin içindeki faşist diktatörü ortaya çıkarmakta, ülkede gündeme getirilen tüm o barış söylemlerinin hükümet tarafından ne kadar samimiyetsiz ve içi boşaltılmış olduğunu göstermektedir. erdoğan için yarattığı yeni türkiye'ye başkaldıran herkes kadın da olsa çocuk da olsa öldürülecek kadar değersiz. olaylarda polis terörüyle hayatını kaybeden bebek ve çocuklar ile en bilinen örnek gezi'de öldürülen çocukların kanını elinde bulunduran bir canidir erdoğan. bugün köşe başlarına yerleştirilmiş tüm satılık kalemlerin ''bu ülkeyi kürtler ve dinciler erdoğan önderliğinde yeniden kuruyor'' safsataları karşısında yüzlerine çarpılacak kadar net bir örnek bu beyan.

  bu bağlamda, eleştirip ekmeğini ''daha iyisini'' kurmak iddiasıyla yediği eski türkiye icraatlerinin daha da ilerletildiği bir örnek olarak karşımızda apaçık durmaktadır.

  (bkz: roboski katliamı)
 • "bayrağı indirenin çocuk olması bizi ilgilendirmez" -9 haziran 2014, rte
 • çok beğenilince devamı çekilmiş, ulusalcısına dincisine hayırlı orgazmlar:

  http://haber.sol.org.tr/…lini-odeyecek-haberi-93522