şükela:  tümü | bugün
  • bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir lafının cuk diye oturduğu davranışlardır.
  • kadından kadına değişir. yaş, ırk, eğitim durumu, din, sosyal çevre etkili olmakla birlikte tek belirleyici değildir.

kısaca, nevi şahsına münhasırdır.
  • bir inat uğruna erkeği delirtebilecek derecede olabilen davranışlardır.
  • gece pek gezilmediği halde dore payetli disko ceketi ve uzun siyah tüylü taşlı küpeler almak. arada bir onları pijamanın üstüne giyip evde öyle oturmak.
    dolabı açıp açıp cekete bakıp mutlu olmak.
  • evde defile akşamları düzenleme gibi bir davranışı içinde barındıran hareketler bütünü. kardeşimle arada yapıyoruz süper oluyor. dolaptaki uzun zamandır giyilmemiş olan , özellikle abiye giysiler sırayla giyilip evde tur atılıp aynaya karşı pozlar veriliyor. tabii buna normal hayatta asla kullanılmayan makyaj modelleri de eşlik ediyor. kesinlikle tavsiye edilir.
  • - eşle ortak kullanılan elbise dolabında giderek yayılarak tamamına yakınını ele geçirmek
    - hiçbir yere gidilmeyecek olmasına rağmen evde saç- makyaj denemesi yapmak
    - ihtiyaç üzerine alışverişe çıkıp ihtiyaç olmayan bir sürü kıyafet almak
    - ojeleri evin çeşitli yerlerinde unutmak
    - çamaşır suyuyla kıyafetlerin en olmadık yerinin rengini açmak
    - saç uzatmaya karar verdikten hemen sonra gidip saç kestirmek
    - film, dizi vs. izlerken illaki yorum yapmak

bir de...
    + erkek zat tarafından her seferinde açık unutulan klozet kapağını (oturulan kısmı) sürekli kapatmak (ve her seferinde açık bulmak)
  • bir hafta boyunca aynı kıyafeti giymek de bir kadın davranışı ya da duruşudur. kokuşmadığı müddetçe saygı duyulmalıdır bence.
  • bir kız var, yazdıklarıyla sözleriyle benden hoşlandığını sanıyorum, en azından öyle hissettiriyor, huyu suyu fikirleri her şeyiyle tam bana göre diyorum, sonra bitmek üzere olan bir ilişkisi olduğunu öğreniyorum, bunu sorduğumda kendisinin bitirdiğini ama karşı tarafın ısrarla devam ettirmek istediğini söylüyor ama ben artık istemiyorum diyor.

daha sonraki günlerde ilişkilerinin bir türlü bitemediğini, karşı tarafın sorunları olduğunu, ona son bir şans verip sorunlarını halletmesini beklediğini söylüyor.

en son konuşmamızda o kadar yaşadıklarından sonra hayata pozitif bakabildiğini ama daha eski başka bir sevgilisinin ayrılıp başkasıyla evleniği halde onu unutamadığını ve onu unutana kadar da evlenmeyi düşünmediğini söylüyor.

(bkz: mavi ekran)
  • çağdaş bir psikoloji uzmanlık alanıdır.
  • hemcinsini baştan aşağıya rahatsız edici bakışlarla süzmek.

(bkz: kadınların birbirlerini süzmesi)