şükela:  tümü | bugün
 • sağ dirseğimin yukarı doğru kısmında yazan dövme. biraz okunması zor yazdırdım ama yine de alıngan bi bayana gönlüm denk gelirse latinceye çeviririz kolayca dedi zaten. ufak bi kaç rötüşla "veni vidi vici" mi ne sikimse ona çevirecez eğer evleneceğim karı beğenmezse.
 • kadin kadin diyip duran kaba köylü cahillere sık sık yapilmasi gereken bir hatirlatmadir.
 • yenecek yemeğe kadınbudu köfte gibi bir isim verebilen ataerkil bir zihniyetin tezakkürünü silmeye yeltenen şanlı şerefli adamların ve bayanların sloganıdır.

  bizimkisinde ısrar yok. beğenmeyen kadın demeye devam etsin bizi ilgilendirmez.
 • kadın gibi muhteşem bir kelime varken neden bayan kelimesini kullanır şu insanlar anlamıyorum.
 • kadın hakları-bayan hakları?
  kadınca-bayanca?
  kadınlık-bayanlık?
  kadınsal-bayansal?
  emekçi kadınlar gunu-emekçi bayanlar gunu?
  ..
  kaldı ki 'bay' ve 'bayan' türkçede kullanılan kelimeler değildir; bay x, bayan x değil, x bey, x hanım.

  demek ki nedir?
  (bkz: bayan değil kadın)
 • (bkz: bayan değil kadın)

  sanılanın akisne söylenmesi gereken "kadındır". çünkü "bayan" kelimesi "bay" dan türemiştir bu da dil bilgisel olarak da olsa kadını 2. plan yapar.
  ha ama haklısınız günümüzde "kadın" daha kaba geliyor, "bayan" ise kibar. bu sebeple ben de "bayan" kelimesini kullanıyorum ama yinede böyle şeylere pek takılmamak lazım..
 • bir gün kalabalık bir güruhla kızlı erkekli otururken laf lafı açıyor, muhabbetler sohbetler falan fişman. bir anda bayan dedim ve başıma gelecek değişik senaryoyu başlatmış oldum. cinsiyetçi ayrıma son derece karşı olduğunu bildiğim xx kromozomlu bir arkadaşım "sensin lan bayan, kadın onun adı" diyerek beni aşağıladıktan tam 20 dk sonra kendime daha gelememişken. başka bir muhabbet sohbette masada ilk defa gördüğüm yine bir xx kromozomlu başka biri hakkında yorum yaparken "kadın" dedim yine yaranamadım ama ah dostlar bana " benim bekaretim hakkında nasıl bu kadar kolay, beni bir kalıba sokan açıklama yapabiliyorsun? (kadın/kız aptal ayrımını yaptı heralde)" dedi.

  tüm masa şok. alkolünde verdiği yetkiyle "başlatmayın lan bayanmış/kadınmış bi yaranamadık bundan sonra alayınıza xx"

  gerçekten bundan sonra ya "dişi" ya "xx" siz rahat ben rahat.